Verstappen dal v japonské kvalifikaci zapomenout na nepovedený víkend v Singapuru | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Verstappen dal v japonské kvalifikaci zapomenout na nepovedený víkend v Singapuru

Max Verstappen z Red Bullu dominantním způsobem ovládl kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Japonska, když druhému Oscaru Piastrimu nadělil téměř šest desetin sekundy.

Po náročném víkendu na městské trati v Singapuru, kde tým Red Bull rychlostně nestačil a poprvé v letošní sezóně dopřál vítězství jinému týmu, na japonské Suzuce opět Verstappen okupuje první pozici.

Vyhrál všechny tři volné tréninky a první a třetí část kvalifikace. Jedinou kaňkou na dosud perfektním Verstappenově víkendu je druhá část kvalifikace, ve které o 24 tisícin sekundy nestačil na Charlese Leclerca.

„Už z příprav jsem cítil, že tohle pro nás bude dobrá trať. Nikdy ale opravdu nevíte, jak dobré to bude,“ řekl Verstappen.

„Už od prvního kola to ale bylo velmi, velmi dobré. Samozřejmě se snažíte najít nějaká drobná vylepšení a myslím, že se nám to povedlo. Být tady na pole position je fantastické.“

Tým Red Bull může už v neděli slavit titul v Poháru konstruktérů.

„To je cílem. Obzvlášť po Singapuru jsem tady chtěl mít opravdu silný víkend. Samozřejmě víme, že tohle je první letošní pořádná šance to vyhrát, takže toho také chceme dosáhnout.“

Pérez až pátý

Sergio Pérez ztratil na svého týmového kolegu z Red Bullu 773 tisícin sekundy a obsadil v kvalifikaci páté místo.

Kromě Verstappena nestačil Mexičan ještě na oba piloty McLarenu a Leclerca.

„V průběhu víkendu bojujeme s vyvážením vozu. V Q2 jsem přišel o druhou sadu pneumatik a do Q3 jsem šel jen s jednou sadou, to nás opravdu srazilo,“ řekl Pérez.

„Dnešek nebyl ideální, dali jsme do toho ale maximum a věřím, že zítra můžeme mít dobrý závod. McLaren má dobrou závodní rychlost, takže myslím, že to s nimi zítra bude hezký souboj.

„Max byl také ve velmi dobré formě a doufáme, že dojedeme do cíle na prvním a druhém místě a získáme titul.“

Doporučujeme

Články odjinud