Verstappen chce napravit smůlu z prvního rakouského závodu

Red Bull se podle nizozemského jezdce za týden výrazně zlepšil a udělal pořádný krok kupředu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Verstappen chce napravit smůlu z prvního rakouského závodu | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Max Verstappen (2./1.)

Před týdnem Verstappen odstoupil a musel si tak nechat zajít chuť na hattrick na Red Bull Ringu. Volné tréninky na GP Štýrska mu však vyšly náramně, v prvním byl druhý, odpolední trénink pak zakončil nejrychlejším časem dne.

„Cítím se mnohem lépe než minulý pátek. O autu jsme se toho hodně naučili. Minulý týden jsme nebyli moc spokojeni, tak jsme provedli pár změn. Zatím se zdá, že se to vyplatilo.

Vypadá to, že jsme nabrali správný směr. Nevím, jestli už máme dostatečně dobré auto na vítězství. To se dozvíme až v neděli. Napoví nám už zítřek, ale určitě už teď můžeme říct, že se to vyvíjí mnohem lépe,“ řekl Verstappen optimisticky.

Alexander Albon (6./7.)

Albonovi se v trénincích dařilo o něco hůře, dvakrát se dostal do smyku a na svého týmového kolegu ztratil přes sedm desetin. I on ale míní, že se Red Bull znatelně vylepšil:

„Na konci tréninku jsem byl na jednom výjezdu ze zatáčky moc zbrklý. Nebylo to nic vážného, prostě mi ustřelila záď vozu. Max má za sebou velmi dobré tréninky a v autě se cítí skvěle. Snad se od něho můžeme něco naučit a posunout se dopředu.“

Další článek: Vettel: Ferrari je tento týden úplně jiné

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00