Verstappen: Celý závod jsem musel jet naplno | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Verstappen: Celý závod jsem musel jet naplno

Max Verstappen vyhrál stylem start-cíl Velkou cenu Emilia Romagna. V závěru ale na své druhé vítězství ve formuli 1 útočil Lando Norris z McLarenu, který ale na trojnásobného mistra světa nestačil o sedm desetin sekundy.

Verstappen si na startu pohlídal první pozici a vybudoval si postupně více než šestisekundový náskok.

Ve druhé polovině závodu ale začal druhý Norris svou ztrátu mazat, až v posledním kole se ale dostal na rozdíl méně než jedné sekundy, pilot McLarenu tak neměl šanci využít systému DRS k útoku na první místo.

Jak sám Verstappen po závodě přiznal, toto vítězství rozhodně nebylo jednoznačné.

„Celý závod jsem musel jet naplno, abych si vybudoval náskok. Myslím, že na střední sadě jsme byli velmi silní, na tvrdé sadě to bylo složitější. Hlavně posledních 10 nebo 15 kol jsem už neměl žádnou přilnavost. Opravdu hodně to klouzalo,“ řekl Verstappen.

„Viděl jsem, že se Lando přibližuje. Posledních 10 kol jsem jel naplno, je to ale velmi těžké, když pneumatiky už nefungují a vy musíte tlačit. Nemohl jsem si dovolit udělat příliš mnoho chyb. Naštěstí jsme to zvládli a jsem velmi rád, že jsem dnes tady vyhrál.“

Pérez se posunul na osmé místo

Po selhání v sobotní kvalifikaci, kdy nepostoupil z Q2 a do závodu vyrážel až z 11. pozice, se druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez v závodě posunul jen na osmé místo. Na týmového kolegu v cíli ztratil 54 sekund.

„Imola je náročná trať na předjíždění, takže tohle bylo dnes maximem. Věděli jsme, že to dnes bude náročný den, jelikož celý víkend byl ovlivněn kvalifikací,“ řekl Pérez.

„Musíme zanalyzovat pár věcí a rozhodně máme nějakou práci, do Monaka se ale těším a doufám, že tam naše silná sezóna bude pokračovat.“

Doporučujeme

Články odjinud