Max Verstappen dosáhl na první vítězství v letošní sezóně formule 1, když stylem start-cíl ovládl Velkou cenu Japonska.
Čtyřnásobný mistr světa dokázal na Suzuce triumfovat počtvrté v řadě za sebou a přerušit letošní sérii vítězství jezdců McLarenu. Ti ve stejném pořadí jako na startu projeli i cílem. Lando Norris druhý, Oscar Piastri třetí.
Pilot Red Bullu si po celý závod držel na dvojici jezdců McLarenu konstantní náskok a ačkoliv se mohlo zdát, že měl první pozici pod kontrolou, jak po závodě přiznal, nebylo tomu tak.
„Bylo to náročné. Mclareny na mě velmi tvrdě tlačily. Byla to zábava, ale nebylo snadné tlačit na pneumatiky. Jsem neskutečně šťastný,“ řekl Verstappen.
„Začátek víkendu byl poměrně náročný, ale nevzdali jsme se a vylepšovali auto. Dnes bylo v nejlepší formě. Díky startu z pole position jsem mohl vyhrát.“
Cunoda nebodoval
Svůj první start v barvách týmu Red Bull Júki Cunoda nedotáhl na bodované umístění. Japonský pilot po startu ze čtrnáctého místa během závodu dvě pozice vydělal a skončil dvanáctý.
„Se svým výkonem jsem spokojen, ale chtěl jsem skončit na bodech. Ve své domácí velké ceně jsem čekal více, takže mám smíšené pocity,“ řekl Cunoda.
„Učím se a ve voze získávám sebedůvěru. Cítil jsem, že to mám pod kontrolou. Vzhledem k množství času, který jsem v autě strávil, jsem šťastný.“