Verstappen: Byla to zábava, jednou za čas takové závody potřebujete | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Verstappen: Byla to zábava, jednou za čas takové závody potřebujete

V deštěm zdramatizované Velké ceně Kanady si Max Verstappen z Red Bullu dojel pro 60. vítězství ve formuli 1. Pod kontrolou za sebou do cíle dovezl na druhém místě Landa Norrise a třetího George Russella.

Nizozemec se do čela pořadí dostal během safety caru, který vyjel ve 25. kole po nehodě Logana Sargeanta. Právě proměnlivé počasí a s tím související incidenty závod v Montrealu zdramatizovaly.

„Byl to docela šílený závod. Událo se spousta věcí a my jsme opravdu museli mít navrch. Myslím, že jako tým jsme si dnes vedli velmi dobře. Zůstali jsme klidní a myslím, že jsme do boxů zajeli v pravou chvíli,“ řekl Verstappen.

„Safety car nám zahrál hezky do karet, ale i poté jsme celkem v pohodě kontrolovali náskok. Byla to zábava, jednou za čas takové závody potřebujete,“ dodal Nizozemec, který tak dal zapomenout na nepovedený závod v Monaku před dvěma týdny.

Pérez odstoupil

Naopak druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez po Monaku neviděl cíl ani v Kanadě.

Mexičanovi na okruhu Gillese Villeneuva chyběla rychlost. Po až šestnáctém místě v kvalifikaci se Pérez nedokázal v závodě výrazněji posunout vpřed. 17 kol před cílem pak s poškozeným zadním křídlem odstoupil, když předtím na osychající trati chyboval.

„V poslední době jsem hodně ztratil rytmus a v příštích týdnech budu tvrdě pracovat, abych se vrátil do formy,“ řekl Pérez.

„V prvním kole jsem si při kontaktu s Gaslym poškodil přední křídlo, což ovlivnilo můj první stint a ztratil jsem nějakou rychlost. Po většinu závodu byla jen jedna suchá stopa, předjíždění proto bylo velmi obtížné. Později se suchá stopa začala zvětšovat, zároveň ale začaly odcházet moje přechodné pneumatiky. Když jsem pak přezul na nové přechodné a vyměnil přední křídlo, měl jsem dobrou rychlost.

„Incident beru na sebe, v šesté zatáčce jsem najel na mokrou část a nemohl jsem zastavit auto. Bylo to obtížných pár týdnů. Po kvalifikaci jsme identifikovali několik problémů, které nám zabránily v tom, abychom se kvalifikovali mnohem lépe. Snad se ve Španělsku vrátíme do formy a na úroveň, na které jsme byli na začátku sezóny.“

Doporučujeme

Články odjinud