Verstappen by si rád v budoucnu vyzkoušel vytrvalostní závody

V poslední době se stále více závodníků F1 zajímá o účast ve vytrvalostních závodech. Výjimkou v tomto ohledu není ani úřadující mistr světa Max Verstappen.

Foto: Getty Images/Mark Thompson

Verstappen by si rád v budoucnu vyzkoušel vytrvalostní závody | Foto: Getty Images/Mark Thompson

Dvojnásobný mistr světa Max Verstappen se již nechal slyšet, že na rozdíl od Fernanda Alonsa neplánuje v F1 závodit až do čtyřiceti. Není to však z důvodu předpokládané ztráty zájmu o závodění v pozdním věku.

„F1 je velkou zábavou a navíc mám nyní hodně úspěchů, ale chtěl bych dělat i jiné věci. Vím, že můj kontrakt vyprší v roce 2028 a tou dobou mi bude 31 let. Pravděpodobně budu konkurenceschopný ještě pár let poté, ale rád bych zažil i něco odlišného. Mít prostě více zábavy, méně tlaku a ne tolik nabitý kalendář,“ vysvětlil vítěz 35 velkých cen s tím, že by se chtěl věnovat primárně vytrvalostním závodům. 

Nizozemský pilot má v tomto ohledu zkušenosti především z virtuálního závodění, kterému se věnuje velmi intenzivně. Přes zimu se mj. účastní esportového šampionátu Le Mans Virtual Series.

V aktuálním poli F1 dva vítězové Le Mans

Jezdci se v minulosti vedle učinkování v F1, pokud jim to kalendář umožnil, běžně účastnili i jiných závodů, a to včetně Le Mans. 

Postupem času sice tato tradice vymizela, ale v posledních letech se k radosti fanoušků vrací. Ve starovní listině F1 pro nadcházející ročník ostatně nalezneme hned dva piloty, kteří dokázali vyhrát legendární 24hodinovku v Le Mans jakožto aktivní jezdci z královny motorsportu. Nico Hülkenberg to dokázal v roce 2015, Fernando Alonso o tři roky později. 

Blízko k vytrvalostním podnikům má například i Kevin Magnussen. Dánský pilot startoval v Le Mans vloni, když neměl angažmá v F1, a o nadcházejícím víkendu bude závodit ve 12hodinovce v Abú Zabí. Při této příležitosti usedne do Ferrari 488 GT3 týmu MDK Motorsports a jedním z jeho kolegů bude i jeho otec Jan.

Další článek: Jen hlupák si může myslet, že Verstappen vítězí pouze kvůli autu, říká Coulthard

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února