Verstappen bude dělat chyby, pokud se dostane pod tlak, tvrdí Vasseur

Verstappen bude dělat chyby, pokud se dostane pod tlak, tvrdí Vasseur

Podle šéfa Ferrari Frédérica Vasseura je nutné dostat Maxe Verstappena pod tlak, aby začal dělat chyby.

Na letošní sezoně Maxe Verstappena jde jen těžko najít nějakou vadu. Nizozemec vyhrál 19 závodů z 22, ke kterým přidal dvě druhá místa. Na stupních vítězů chyběl jen jednou, a to v Singapuru, kde dojel pátý.

Pilot Red Bullu po dobu celé sezony v závodech prakticky ani jednou nepoškodil svůj monopost. Výjimkou byla pouze jeho drobná kolize s Georgem Russellem v Las Vegas, která však nakonec neměla velké následky.

„Myslím, že nikdo nepochybuje o tom, že měl mega sezonu,“ zhodnotil šéf Ferrari Fédéric Vasseur, kterého cituje Autosport, letošní působení Verstappena ve formuli 1.

„V prvních dvou nebo třech závodech bojoval s Checem (Pérezem, pozn. red.), ale pak už byl na jiné planetě. Je jasné, že za celou sezonu neudělal jedinou chybu, a když se trápil v kvalifikaci, jako třeba v Džiddě, bylo to kvůli technickým problémům. Jinak vždycky dobře odstartoval a neměl žádný kontakt. Tedy kromě Las Vegas,“ uvedl boss italské stáje.

„Myslím si však, že jsme se mu postupně trochu přiblížili. Nechci říct, že ho dostáváme pod tlak, protože to není pravda, ani v Abú Dhabí neyl pod tlakem...Ale měl to trochu těžší než třeba v Zandvoortu nebo jiných závodech,“ je přesvědčen Vasseur.

„Jediným problémem pro nás je, že jako každý udělá více chyb jen tehdy, když bude pod tlakem. Letos ho pod tlak nikdo nedostal - kromě nás v posledních závodech a Carlose (Sainze) v Singapuru. A právě tehdy nějaké chyby on či Red Bull udělali, co se nastavení vozu týká. Jinak jsme byli příliš daleko k tomu, abychom na něj podobný tlak mohli vytvářet,“ dodal francouzský inženýr a manažer.

Doporučujeme

Články odjinud