Verstappen bagatelizuje hodiny během testů

Max Verstappen se během předsezónních testů formule 1 několikrát se svým red bullem roztočil. Nizozemec přesto podle svých slov nemá pochybnosti o stabilitě letošního vozu.
Verstappen bagatelizuje hodiny během testů

Verstappen zakončil testy třetím nejrychlejším časem celých testů, když kvalifikačními pokusy v závěru nestačil jen na dva rychlejší časy zajeté Valtterim Bottasem z Mercedesu.

I když Red Bull ukázal svou rychlost, Verstappen a týmový kolega Alexander Albon se během testů několikrát roztočili.

V rozhovoru s novináři Verstappen situaci odlehčil, když řekl, že se do smyku dostal, aby s nimi měl o čem mluvit.

„Věděl jsem, že sem půjdu, tak jsem si řekl: 'No, musíme mít něco, o čem budeme mluvit, tak se párkrát roztočím'. Stává se to. Chtěl jsem najít limity auta a myslím, že to fungovalo velmi dobře. Tím, že jsem se několikrát roztočil, jsem našel limity,“ řekl.

Na trati bylo vlhké místo, které jsem neviděl, říká Verstappen k chybě v testech

Na trati bylo vlhké místo, které jsem neviděl, říká Verstappen k chybě v testech

Na dotaz, zda se fanoušci oprávněně bojí nestability vozu RB16, Verstappen odpověděl: „Oni vůz neřídí, takže to nevědí. Já se toho neobávám. Neznamená to, že musíme dále tlačit a zlepšovat se,“ řekl.

„Měli jsme dobrou přípravu. Myslím, že z naší strany je to velmi dobré a doufám, že to bude stačit, abychom byli v Melbourne konkurenceschopní. Vyzkoušeli jsme prakticky vše, co jsme během těch dnů chtěli zkusit, takže jsem s tím velice spokojen.“

V poslední hodině letošních zimních testů pak Verstappen zajel vůbec nejrychlejší čas Red Bullu, který se do té doby většinou zaměřoval na dlouhé jízdy.

„Je to mnohem větší zábava řídit vůz tímto způsobem po tom, co jsem jen jezdil spoustu kol za sebou. Zdá se, že všechno celkem dobře funguje. Nejeli jsme s nejměkčí sadou, myslím ale, že vyvážení vozu bylo dobré.“

Verstappena se zastal také Albon, který připomenul, že se během testů roztočili také piloti jiných týmů.

„Myslím, že na to opravdu jen tlačil a snažil se zjistit, co auto dokáže. Vítr vždy fouká sem a tam. Takže to není jen Max a já, myslím, že v celém poli byla spousta smyků,“ řekl Albon.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull využije na Zandvoortu pláž jako příjezdovou cestu, ochráncům přírody se to nelíbí

11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.
14:26 | Asociace jezdců grand prix (GPDA) jednala o rasismu. Podle závěrů má každý jezdec právo vyjádřit podporu ukončení rasismu svým vlastním způsobem (nebude tedy žádné organizované pokleknutí apod.)
4. července | První série 4 tisíc testů na COVID-19 v paddocku byla negativní...
3. července | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10