Verschoor se po dramatickém souboji s Vipsem stal vítězem 66. ročníku GP Macaa

Richard Verschoor při svém premiérovém startu vyhrál Velkou cenu Macaa vozů FIA formule 3, když po souboji dokázal za sebou udržet vítěze kvalifikačního závodu Juriho Vipse.
Verschoor se po dramatickém souboji s Vipsem stal vítězem 66. ročníku GP Macaa

Vips si po startu sice pohlídal první pozici, za ním se však tvrdě bojovalo. O druhou pozici v prvních dvou zatáčkách, které se jedou na plný plyn, sváděl souboj letošní šampion FIA formule 3 Robert Shwartzman s Christianem Lundgaardem.

Shwartzman si v rychlé pravé zatáčce Mandarin škrtl o Lundgaardův vůz a poškodil si přední křídlo. Poškozený vůz ruský pilot odstavil hned v zatáčce Lisabon. V prvním kole byl tak vyřazen jeden z favoritů na vítězství.

Z třetí pozice startující Verschoor využil tohoto souboje k postupu na druhou pozici. Nejvíce však ze soubojů v prvním kole těžil vedoucí Vips, který měl už po prvním kole na čele náskok 1,8 sekundy.

Vips si suverénním vítězstvím v kvalifikačním závodě zajistil pole position pro GP Macaa

Vips si suverénním vítězstvím v kvalifikačním závodě zajistil pole position pro GP Macaa

O náskok však přišel krátce poté, když na trať vyjel safety car. Leonardo Pulcini nejprve při souboji o sedmé místo narazil v zatáčce Lisabon do bariéry z pneumatik a o pár sekund později skončil závod v sekci Esses po kontaktu s bariérou také pro Ferdinanda Habsburga.

Verschoor při restartu úspěšně zaútočil v zatáčce Lisabon na vedoucího Vipse. Estonec se i s pomocí systému DRS ve zbytku závodu pokusil vždy do zatáčky Lisabon zaútočit a získat vedení zpět, Verschoor, který nedávno skončil v juniorském programu Red Bullu, si však první příčku udržel až do cíle a při svém premiérovém startu v ulicích Macaa získal cenný triumf.

Stupně vítězů doplnil Logan Sargeant z týmu Carlin. Čtvrtou pozici v cíli obsadil junior Renaultu Lundgaard před Alessiem Lorandim. Ital přitom musel vynechat celou letošní sezónu kvůli roztržené šlaše v prstu.

Šestý dojel Callum Ilott. Brit v letošní sezóně závodí ve formuli 2, do nového vozu F3 přitom poprvé usedl až během víkendu. Kvůli zrušeným letům totiž nestihl možnost vyzkoušet si jízdu s vozem F3 na simulátoru.

Jeden z nejlepších výkonů v závodě předvedl Liam Lawson. Novozélanďan startoval do závodu až z 20. pozice a cílem projel na sedmém místě.

Po startu ze 17. pozice se stíhací jízdou na osmou příčku probojoval také Marcus Armstrong, když dojel před devátým Davidem Beckmannem a desátým Fredrikem Vestim.

Sophia Flörschová, která se do Macau vrátila po své těžké nehodě v loňském roce, kdy v zatáčce Lisabon ve vysoké rychlosti narazila do ochranného plotu a její vůz zastavil až náraz do kabiny fotografů, také letošní závod nedokončila, když musela kvůli technickému problému svůj vůz odstavit na rovince před zatáčkou Mandarin. Odtažení jejího vozu si vyžádalo aktivaci virtuálního safety caru.

Výsledky GP Macaa 2019

Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

Foto: FIA F3

Další článek: Hülkenbergova kariéra byla delší, než měla být, říká Villeneuve

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10