Věrnost týmu má své hranice, připouští Hamilton

Lewis Hamilton je spokojený se svým působením u McLarenu, ale zopakoval, že chce vyhrávat šampionáty a věrnost jednomu týmu není pro něj až tak důležitá.
Věrnost týmu má své hranice, připouští Hamilton

Hamilton byl v Šanghaji dotázán, zda předpokládá, že stráví svoji kariéru u jednoho týmu. "Abych byl upřímný, nepředpokládám nic," odpověděl na otázku Reuters. "Předpokládám, že budu vyhrávat šampionáty a udělám vše proto, abych šampionáty vyhrával."

Téma loajality Hamiltona k McLarenu se na pořad dne vrátilo díky skutečnosti, že se mistr světa z roku 2008 stal po GP Malajsie nejvěrnějším jezdcem v historii formule 1 mezi těmi, kteří závodili jen pro jeden tým. Sám v tom ale nevidí nic výjimečného.

"Nemyslím, že by to bylo něčím přitažlivé. Nevím, co bych řekl. Chci vyhrávat, ve formuli 1 strávím je chvíli a chci být konkurenceschopný," uvedl. "Každý rok jsme vyhráli závod, ale já chci vyhrávat také šampionáty. A o to se budeme dál snažit. Když jste na dobrém místě a spokojeni, nemáte potřebu jít jinam."

Že jeho odchod z McLarenu není nemyslitelný, potvrdil odpovědí na otázku, zda má jeho věrnost své hranice. "Určitě. Závodění s tímto týmem jsem si vždy užíval a chtěl bych pokračovat, ale na konci roku si také musíte vyhodnotit, na jaké pozici jste a co se událo."

Další článek: Prvnímu tréninku v Číně dominoval Red Bull v čele s Vettelem

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton