Věřím, že se dokážu vrátit do formule 1, říká Kubica

Robert Kubica je přesvědčený, že se jeho zdravotní stav zlepší natolik, že mu znovu umožní řídit monopost formule 1.
Věřím, že se dokážu vrátit do formule 1, říká Kubica

Od Kubicovy nehody v rallye uplynuly už dva roky, ale následky polský závodník pociťuje pořád. Omezená pohyblivost pravé ruky mu znemožňuje jízdu ve voze formule 1, ale zřejmě jen dočasně.

"Pořád věřím, že se dokážu vrátit," řekl pro F1 Racing. "Není to jen sen. Teď jsem při řízení monopostů omezen, ale méně, než se to zdá zvenčí."

Bývalého pilota Renaultu a BMW Sauberu vede k optimismu neustále se zlepšující stav.

"Zlepšuje se to. Před šesti měsíci to takhle nebylo, před třemi měsíci to takhle nebylo. Díky rallye a testům na okruzích se můj stav pomalu zlepšuje, ale ještě mě čeká dlouhá cesta."

"Pokud nemůžete mít to, co chcete, chcete to, co máte. Pro mě je nejdůležitější, že jsem viděl, že rychlost pořád mám. Jsem si zcela jistý, že znovu dokážu jezdit konkurenceschopně."

Kubica zopakoval, že má v rukou už dost síly, ale problém působí omezený rozsah pohybů, které může provádět s tou pravou a prsty na ní.

"Ale jsem přesvědčený, že se to pomalu vrátí, nervy potřebují hodně času a já vidím pokrok, i když je pomalý. Jsem si celkem jistý, že se to... ne úplně vyřeší, ale velký problém to nebude."

Kubica, který tento týden testuje ve Valencii s vozem DTM, připustil, že se mu pohyblivost ruky nikdy neobnoví na 100 procent, ale odhadl, že 80 procent bude na návrat do formule 1 stačit.

"Den za dnem, rallye za rallye a test za testem jsou omezení menší. Mým cílem je jednoho dne řídit pořádně. Nemyslím, že rychlost bude problém. Když jedu, vyžaduje to soustředění a já zapomenu na omezení svého těla," dodal.

Diskuze (41) Další článek: Testovacími jezdci Pirelli zůstávají Alguersuari a Di Grassi