Vergneho poslalo mimo trať v Monze prasklé zavěšení

Toro Rosso odhalilo příčiny zvláštní nehody, kterou měl Jean-Eric Vergne v Grand Prix Itálie. Francouz na vině nebyl.
Vergneho poslalo mimo trať v Monze prasklé zavěšení

Vergne v italském závodě nedobrzdil do první zatáčky, dostal smyk, odrazil se od retardéru a vznesl do vzduchu. Náraz byl poměrně tvrdý.

"Byl to zvláštní pocit," popisoval. "Pořádně nevíte, co se v tu chvíli děje, a problém je, že v tu chvíli nemůžete nic dělat. Jste bezmocní a musíte jen čekat, až se auto přestane hýbat, abyste si mohli vydechnout."

"V tu chvíli jsem skutečně vzlétl do vzduchu, což ve formuli 1 není moc obvyklé. A bolí to! Ať už jde o vzlet nebo přistání, dostanete velkou ránu. Ale všechno je v pořádku a za dva týdny v Singapuru na to už nebudu myslet."

Následky nehody ale Francouz stále cítí. Důležité pro něj je, že se nejednalo o jezdeckou chybu.

"Trochu mě bolí záda. Ale naštěstí jsem si nic nezlomil, ani jsem si s ničím nehnul. Je to jen svalová bolest a za pár dní bude pryč. Budu potřebovat trochu času a jen odpočinek mi umožní nabýt zpět sto procent mých fyzických sil."

"Dnes Toro Rosso a já známe příčinu toho výjezdu mimo trať. Prasklo mi zadní zavěšení, a to způsobilo tu náhlou ztrátu kontroly nad vozem při brzdění. Pak už jsem byl jen pasažérem ve svém autě."

Další článek: První den testů ve Francii byl nejrychlejší Bianchi

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10