Vergne zaplatí více než půlmiliónovou pokutu zřejmě ze svého

Za svoji chybu v Grand Prix Evropy bude Jean-Eric Vergne platit, a to doslova. Kolize s Heikkim Kovalainenem ho bude stát 25 tisíc eur z vlastní kapsy.
Vergne zaplatí více než půlmiliónovou pokutu zřejmě ze svého

Vergne najel ve Valencii na rovince na Kovalainena a způsobil kolizi, kterou rozhořčil stewardy. Ti jeho počínání považovali za natolik závažné, že sáhli ke dvojitému trestu, Francouz dostal pokutu 25 tisíc eur (zhruba 650 tisíc korun) a k tomu ztratí 10 míst na startovním roštu GP Velké Británie.

A podle jeho týmového kolegy nemůže s placením pokuty počítat s pomocí týmu. "Když jde o chybu jezdce, musí zaplatit sám. Ale kdyby to nebyla jeho vina, zaplatí tým," vysvětloval Daniel Ricciardo pro Servus TV. Šéf sesterské stáje Christian Horner potvrdil: "Jean-Eric bude pravděpodobně muset zaplatit ze své vlastní kapsy."

Když Ricciardo hovořil o případech, kdy jezdec dostane pokutu bez vlastního zavinění, měl tím na mysli především překročení maximální povolené rychlosti v boxové uličce kvůli chybně nastavenému omezovači. V takových případech za něj zaplatí tým.

Pro Vergneho se jedná o nepříjemnou zprávu, protože vzhledem k jeho odhadovaným ročním odměnám ve výši 400 tisíc eur není 25 tisíc eur zanedbatelná částka.

Další článek: Alonso hrdě proplul dokonalou bouří k vítězství