Vergne vidí v jezdeckém složení Ferrari časovanou bombu

Pilot týmu Toro Rosso Jean-Eric Vergne se domnívá, že dříve nebo později nastanou mezi Fernandem Alonsem a Kimim Räikkönenem u Ferrari spory.
Vergne vidí v jezdeckém složení Ferrari časovanou bombu

Dva mistři světa vedle sebe netvoří obvyklou sestavu u Scuderie a jejich ambice na sebe podle Vergne narazí.

"Alonso je bez pochyb jedním z kandidátů na titul 2014," řekl Francouz pro Corriere dello Sport. "Ale starost mi dělá, že na místo Massy přišel Räikkönen. Kimi je skvělý jezdec jako Fernando, dohromady by mohli být pro Ferrari časovanou bombou."

Dvojice Ferrari bude mít podle pilota Tora Rossa stejné soupeře jako letos. "V každém případě si nemyslím, že by se rozložení sil mohlo změnit tak rychle, dokonce ani s novými pravidly. Myslím, že Red Bull byl pořád před Ferrari, a tak to bude i příští rok."

Své vlastní vyhlídky vidí Vergne následovně: "Jen chci, abych mohl ukázat celý svůj potenciál. Můj šéf týmu Franz Tost mi hodně věří a já doufám, že budu mnohem úspěšnější než loni, abych dokázal svoji cenu. Doufám, že se v některém závodě dostanu na pódium."

Další článek: Krize je vážná, mohlo by zůstat jen pět týmů, míní Fernandes

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10