Vergne souhlasí se stewardy, Alonso zabránil velké kolizi

Jean-Eric Vergne je rád, že Fernando Alonso opustil po výjezdu z boxů trať, protože jinak by souboj skončil vážnou nehodou.
Vergne souhlasí se stewardy, Alonso zabránil velké kolizi

Španěl a Francouz se v Abú Zabí ocitli bok po boku a pilot Ferrari ustoupil stranou, přičemž si prožil nemalé přetížení. Tento incident se pak stal předmětem vyšetřování, ale stewardi ho uzavřeli bez trestu.

"Byl to závodní incident, a kdyby nevyjel mimo trať tak, jak to udělal, měli bychom velkou nehodu," komentoval Vergne pro Autosport. "Bylo to ve vysoké rychlosti a on se zachoval správně."

"Vlastně jsem opravdu rád, že to udělal, jinak bychom měli nehodu, takže ano, určitě (stewardi rozhodli správně)."

Francouz zároveň vysvětlil, že soupeře v žádném případě nevytlačil záměrně. Jen si nebyl vědom jeho pozice.

"Věděl jsem (na základě zprávy týmu), že bych s ním mohl závodit, ale na levé straně jsem ho neviděl, myslel jsem, že je přede mnou. Ale byl vedle mě na místě, kde jsem ho neviděl."

Další článek: Quantum Motorsports se dohodlo s Lotusem, plánuje tým ovládnout

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.