Vergne se vidí v roli třetího pilota Toro Rosso

Jean-Erice Vergne potvrdil, že příští rok ve formuli 1 pravděpodobně závodit ještě nebude. Měl by se ale účastnit Grand Prix víkendů v roli záložníka.
Vergne se vidí v roli třetího pilota Toro Rosso

Toro Rosso je jednou z několika stájí, které ještě neoznámily jezdecké složení pro příští rok. Podle posledních informací by si měli závodní sedačky udržet Buemi i Alguersuari a Red Bull už jen řeší, jak naloží s Ricciardem a Vergnem.

Ricciardo potvrdil, že má šanci na místo Jarna Trulliho u Lotusu. Vergne očekává, že bude třetím jezdcem Toro Rosso s možností jezdit v pátečních trénincích. "Myslím, že tak to bude," uvedl pro RMC. "V tuto chvíli si ale nejsem ničím jistý."

"Myslím si, že příští rok budu v paddocku formule 1. Ještě nevím, jestli budu nominován. Mělo by se rozhodnout celkem rychle, možná příští týden."

Vergne ve formuli 1 už testoval pro Toro Rosso a Red Bull Racing, pro italskou stáj dokonce letos absolvoval tři první volné tréninky.

Další článek: Renault o volbě jezdců: Upřednostnili jsme talent před penězi

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton