Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Toro Rosso uvažuje jako malý tým, i když nemusí. A to se snaží změnit jeho jezdec Jean-Eric Vergne, protože věří, že to přinese lepší výsledky.
Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Scuderia Toro Rosso je juniorským týmem Red Bullu a jeho hlavním úkolem je vychovávat mladé jezdce. Nemá takové prostředky jako hlavní stáj, ale to neznamená, že by se musela spokojit s pozicemi v hloubi pole.

"Myslím, že mentalita Toro Rosso má potíže se změnit," konstatoval Vergne v rozhovoru pro F1i. "Ve srovnání s loňským rokem jsme hodně pokročili. Začínali jsme hodně dole, ale myslím, že je třeba ještě pokročit v rovině mentality."

"Myslím, že se pořád považujeme za malý tým, který nemá výkonnost na dobrá místa, ale podle mě to tak není, podle mě máme výkonnost na dobré výsledky."

Vergne se proto snaží tým přesvědčit, aby začal uvažovat a chovat se jinak, jako konkurenceschopný.

"Je to něco, co jako pilot můžu týmu vštípit, a snažím se to dělat častěji. Od začátku roku až moc často vyjíždíme z boxů jako první, čistíme trať, a to jsem se snažil v létě změnit."

"V továrně jsme měli velkou poradu. Je to něco, co si vyžádá čas, a já myslím, že pilot je v týmu tou nejlepší hybnou silou pro takovou změnu."

Diskuze (5) Další článek: Továrna McLarenu už pracuje na roce 2014, letošní vývoj probíhá na trati
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole