Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Toro Rosso uvažuje jako malý tým, i když nemusí. A to se snaží změnit jeho jezdec Jean-Eric Vergne, protože věří, že to přinese lepší výsledky.
Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Scuderia Toro Rosso je juniorským týmem Red Bullu a jeho hlavním úkolem je vychovávat mladé jezdce. Nemá takové prostředky jako hlavní stáj, ale to neznamená, že by se musela spokojit s pozicemi v hloubi pole.

"Myslím, že mentalita Toro Rosso má potíže se změnit," konstatoval Vergne v rozhovoru pro F1i. "Ve srovnání s loňským rokem jsme hodně pokročili. Začínali jsme hodně dole, ale myslím, že je třeba ještě pokročit v rovině mentality."

"Myslím, že se pořád považujeme za malý tým, který nemá výkonnost na dobrá místa, ale podle mě to tak není, podle mě máme výkonnost na dobré výsledky."

Vergne se proto snaží tým přesvědčit, aby začal uvažovat a chovat se jinak, jako konkurenceschopný.

"Je to něco, co jako pilot můžu týmu vštípit, a snažím se to dělat častěji. Od začátku roku až moc často vyjíždíme z boxů jako první, čistíme trať, a to jsem se snažil v létě změnit."

"V továrně jsme měli velkou poradu. Je to něco, co si vyžádá čas, a já myslím, že pilot je v týmu tou nejlepší hybnou silou pro takovou změnu."

Další článek: Továrna McLarenu už pracuje na roce 2014, letošní vývoj probíhá na trati

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10