Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Toro Rosso uvažuje jako malý tým, i když nemusí. A to se snaží změnit jeho jezdec Jean-Eric Vergne, protože věří, že to přinese lepší výsledky.
Vergne se snaží dotlačit Toro Rosso ke změně mentality

Scuderia Toro Rosso je juniorským týmem Red Bullu a jeho hlavním úkolem je vychovávat mladé jezdce. Nemá takové prostředky jako hlavní stáj, ale to neznamená, že by se musela spokojit s pozicemi v hloubi pole.

"Myslím, že mentalita Toro Rosso má potíže se změnit," konstatoval Vergne v rozhovoru pro F1i. "Ve srovnání s loňským rokem jsme hodně pokročili. Začínali jsme hodně dole, ale myslím, že je třeba ještě pokročit v rovině mentality."

"Myslím, že se pořád považujeme za malý tým, který nemá výkonnost na dobrá místa, ale podle mě to tak není, podle mě máme výkonnost na dobré výsledky."

Vergne se proto snaží tým přesvědčit, aby začal uvažovat a chovat se jinak, jako konkurenceschopný.

"Je to něco, co jako pilot můžu týmu vštípit, a snažím se to dělat častěji. Od začátku roku až moc často vyjíždíme z boxů jako první, čistíme trať, a to jsem se snažil v létě změnit."

"V továrně jsme měli velkou poradu. Je to něco, co si vyžádá čas, a já myslím, že pilot je v týmu tou nejlepší hybnou silou pro takovou změnu."

Další článek: Továrna McLarenu už pracuje na roce 2014, letošní vývoj probíhá na trati

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.