Vergne: S Ricciardem nás čekají skutečné zkoušky až příští rok

Jean-Eric Vergne je přesvědčený, že Toro Rosso bude v příští sezóně pokračovat se stejnou jezdeckou sestavou. Ale už bude třeba mít výsledky.
Vergne: S Ricciardem nás čekají skutečné zkoušky až příští rok

Letos pro stáj z Faenzy závodí Vergne a Daniel Ricciardo. Francouz si nemyslí, že by o své místo mohl přijít už po prvním roce. Rozhodovat o jeho a Australanově budoucnosti se bude až na základě výsledků v roce 2013.

"Cílem Toro Rosso bylo od začátku mít v týmu dva nové jezdce," vysvětloval Vergne pro Eurosport. "Tento rok se máme rozkoukat, učit se. Také bylo třeba si ověřit, jestli na formuli 1 máme. Daniel a já jsme ukázali, že umíme být rychlí, že umíme bodovat, když na to máme auto, že umíme závodit, že umíme být konzistentní."

"Myslím, že příští rok to bude skutečná zkouška, kdy bude třeba mít dobré výsledky. A my doufáme, že budeme mít dobré auto."

Jezdeckou sestavu pro rok 2013 Toro Rosso ještě neuzavřelo, ale Vergne špatné překvapení neočekává. ""Zřejmě budu sedět v toro rosso," řekl k příští sezóně.

Že své místo neztratí, věří také Daniel Ricciardo, jemuž se v Singapuru podařilo letos potřetí bodovat. "Pokaždé, když dojedu na bodech, je to dobré, a zvlášť u tohoto týmu," uvedl pro The Age. "Není snadné se dostat do první desítky, takže každý bod pomáhá, a získat dva je svým způsobem minipódium. Pokud budu mít i nadále takové výsledky, myslím, že ano (budu ve formuli 1 i příští rok)."

Další článek: Alguersuari si je jistý, že bude příští rok znovu závodit

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10