Vergne nevylučuje start ve WEC, prioritou je návrat do F1

Francouz pro rok 2015 sleduje alternativní možnosti vedle role testovacího pilota Ferrari.
Vergne nevylučuje start ve WEC, prioritou je návrat do F1

Jean-Éric Vergne by rád přečkal sezónu 2015 ve vrcholných kategoriích motorsportu, aby byl připraven pro případný návrat do závodní sedačky ve formuli 1.

„Stále mám budoucnost ve formuli 1,“ říká Francouz, jenž se poté, co musel uvolnit místo u týmu Toro Rosso, přesunul k Ferrari do role testovacího jezdce.

„V tomto roce získám zajímavé technické znalosti, což bude samozřejmě něco jiného v porovnání s tím, co jsem se naučil během závodění ve velkých cenách.“

Jednou z možností, která se nabízí, je závodní v rámci vytrvalostní série World Endurance Championship.

„Endurance je zajímavým šampionátem,“ dodal. „Třída LMP1 není daleko od formule 1 a závodění na trati mi samozřejmě neuškodí.

Řekněme zkrátka, že jsou možnost v LMP1 a také příležitost pokračovat ve formuli E.“

Starty v šampionátu elektrických vozů si Vergne užívá, přestože přiznává, že z jezdeckého pohledu se jedná o výraznou změnu.

„Je docela těžký,“ řekl Vergne o monopostu formule E. „Letos je to ale první ročník, takže si myslím, že se bude do budoucna hodně vyvíjet. Je hodně odlišný, stále je to však auto se čtyřmi koly a volantem, to je hlavní.

Tři roky jsem měl auto, které mi neumožňovalo bojovat ani o první desítku v kvalifikaci, ani když jsem zajel perfektní kolo. Nemluvě o tom, že v roce 2014 jsem měl 10 kilogramů přes minimální hmotnostní limit.

Musím přiznat, že bylo hezké zase jezdit s autem, které není nijak odlišné od těch ostatních a bylo možné bojovat o nejvyšší pozice.“

Další článek: Honda Alonsovi zakázala start v Le Mans

17:41 | Andreas Seidl si myslí, že nejlepší auto ze středu pole má nyní Racing Point.
11:18 | Red Bull vloni utratil 237,3 milionu liber, což je o 2,3 milionu méně než v roce 2018.
30. září | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.