Vergne: Nebezpečí je kořením GP Kanady

Jean-Éric Vergne má Velkou cenu Kanady velmi rád a to mimo jiné proto, že se poněkud vymyká představě moderních okruhů.
Vergne: Nebezpečí je kořením GP Kanady

Všechny nové okruhy mají jeden společný znak. Vlastně dva, tím prvním je Hermann Tilke a tím druhým velké únikové zóny. Pokud v minulosti udělal pilot chybu, byl okamžitě tvrdě potrestán. Dnes jen na okamžik opustí trať.

Kanada je jedním ze starých okruhů, kde se chyby neodpouští. Konec konců, kdo by neznal zdejší zeď šampionů?

Okruh Gillese Villeneuva má rád také pilot Toro Rosso Jean-Éric Vergne. „Je na mém osobním stupni vítězů nejlepších závodů roku. Lidé říkají, že je trať nebezpečná, ale možná je právě to největší výzvou. Okruhy, kde jsou únikové zóny sto metrů od konce trati, mi připadají nudné.“

Vergne se domnívá, že stříhat zatáčky v okamžiku, kdy máte metr od sebe zeď, je úplně jiný pocit, než jezdit na okruhu s velkými únikovými zónami. Líbí se mu především zmíněná poslední zatáčka s dvojici obrubníků a slavnou zdí. Projet tudy je prý téměř umění

Další článek: Lauda: Monako je zapomenuté, ale další krize přijde

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10