Vergne: Nebezpečí je kořením GP Kanady

Jean-Éric Vergne má Velkou cenu Kanady velmi rád a to mimo jiné proto, že se poněkud vymyká představě moderních okruhů.
Vergne: Nebezpečí je kořením GP Kanady

Všechny nové okruhy mají jeden společný znak. Vlastně dva, tím prvním je Hermann Tilke a tím druhým velké únikové zóny. Pokud v minulosti udělal pilot chybu, byl okamžitě tvrdě potrestán. Dnes jen na okamžik opustí trať.

Kanada je jedním ze starých okruhů, kde se chyby neodpouští. Konec konců, kdo by neznal zdejší zeď šampionů?

Okruh Gillese Villeneuva má rád také pilot Toro Rosso Jean-Éric Vergne. „Je na mém osobním stupni vítězů nejlepších závodů roku. Lidé říkají, že je trať nebezpečná, ale možná je právě to největší výzvou. Okruhy, kde jsou únikové zóny sto metrů od konce trati, mi připadají nudné.“

Vergne se domnívá, že stříhat zatáčky v okamžiku, kdy máte metr od sebe zeď, je úplně jiný pocit, než jezdit na okruhu s velkými únikovými zónami. Líbí se mu především zmíněná poslední zatáčka s dvojici obrubníků a slavnou zdí. Projet tudy je prý téměř umění

Další článek: Lauda: Monako je zapomenuté, ale další krize přijde

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.