Vergne nastoupil k Ferrari

Jean-Eric Vergne je po závodě formule E v Buenos Aires zpět v Evropě a zamířil hned do Maranella, kde včera nastoupil jako testovací jezdec.
Vergne nastoupil k Ferrari

Vergne byl představen jako rezervní a testovací jezdec na sklonku loňského roku a sám doufá, že na současné pozici nebude dlouho. Rád by nahradil za rok Räikkönena.

Nahradí Vergne příští rok u Ferrari Räikkönena?

Nahradí Vergne příští rok u Ferrari Räikkönena?

To je ale ještě hodně daleko, momentálně se tak Vergne musí soustředit na práci v simulátoru. „První den v pozici zaměstnance Ferrari je něco zvláštního,“ řekl Vergne pro oficiální stránku Scuderie. „Ale už včera v noci jsem si udělal krátký výlet po Maranellu a uvědomil si, že je to město, které dýchá a žije Ferrari. Letos budu hodně pracovat na simulátoru, takže první seznámení s ním bylo hodně užitečné. Znám Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena a už nemůžu dočkat, až s nimi budu moci pracovat.“

Vergne si možná zazávodí. Za sebou už má dva závody ve formuli E a existuje velká šance, že by tam mohl dokončit sezónu.

Další článek: Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10