Vergne: Jezdci Red Bullu jsou pod neustálým tlakem a to je dobře

Jean-Eric Vergne patří mezi nadějné jezdce juniorského programu Red Bullu a už za rok by mohl vstoupit do formule 1. Musí ale mít i nadále velmi dobré výsledky a vydržet neustálý tlak.
Vergne: Jezdci Red Bullu jsou pod neustálým tlakem a to je dobře

"Juniorský tým Red Bullu je filiálka Red Bullu Racing, což je v tuto chvíli nejlepší tým na světě. Lidé, kteří tento program řídí, chtějí, aby byli jejich piloti nejlepší," uvedl francouzský pilot pro AutoHebdo. "To je logické. Chápu, že pokud zítra nebudu mít výsledky, Red Bull se mi přestane věnovat. Taková jsou pravidla hry, akceptují jen vítězství."

"Já s tím nemám žádný problém, protože to je jediná cesta, jak se dostat do formule 1. Já nemám kufřík s 15 milióny, abych do ní mohl vstoupit. Jediná věc, kterou můžu udělat, abych se do ní dostal, je vyhrávat závody a šampionáty."

A v tomto ohledu se Vergnemu daří, letos dokázal vyhrát britský šampionát formule 3. Toro Rosso si ho pak pozvalo do Abú Zabí na testy mladých talentů a bylo s ním spokojeno. Poradce Red Bullu Helmut Marko ho považuje za velký talent. Až ukončí Mark Webber kariéru, mohl by ho nahradit jeden z pilotů Toro Rosso, takže by se ve Faenze uvolnilo místo pro nováčka. Vergne bude jeden z kandidátů, pokud ustojí neustálý tlak.

"Pod tlakem žiji od chvíle, kdy jsem zjistil, že potřebuji peníze, abych mohl závodit," přiznal dvacetiletý Vergne. "Výsledky jsem musel mít každý rok už v motokárách, protože mě rodiče ani sponzoři nemohli podpořit. Žiji tedy pod tlakem a nemám s tím problémy. Pokud to bude fungovat, budeme pokračovat. Jestli to přestane fungovat, skončíme."

"Jestli neuspěji, tak prostě něco schází a nebudu si to vyčítat. V každém případě platí, že pokud nejsme schopni ustát tlak v našem věku na současné úrovni automobilového závodění, tak bychom podle mě ve formuli 1 nevydrželi. Takže je moc dobře, že nás na něj navykají co nejdřív. Jak řekl Helmut Marko, je dobré si na tlak zvyknout hned, protože později bude jen větší. S tím naprosto souhlasím."

Další článek: Chapman by nechtěl, aby byl Lotus jen sponzorem, míní Gascoyne

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.