Vergne: Jestli si Red Bull vybere Räikkönena, zavře mi tím dveře

Jean-Eric Vergne je přesvědčený, že pořád má šanci na postup do Red Bullu Racing. Ale pouze pokud bude mateřská stáj vybírat jen ze svých řad.
Vergne: Jestli si Red Bull vybere Räikkönena, zavře mi tím dveře

Vedení Red Bullu opakovaně řeklo, že nástupce Marka Webbera vybírá mezi Kimim Räikkönenem a Danielem Ricciardem. Vergne ale tvrdí, že ve skutečnosti zůstává stále ve hře.

"Podle Hornera nejsem připravený kvůli tomu, že nemám dostatek zkušeností, jelikož jsem odjel o sedm závodů méně než Riccardo," řekl francouzský závodník pro F1i. "Tak to úplně není, alespoň ve skutečnosti."

"Papírově ano, je to jinak. Ale ve skutečnosti to nic nemění. Určitě to bylo důležité loni, ale ne v letošní sezóně. Šéfové, velcí šéfové mě ujistili, že stále mám u Red Bullu šanci pro příští rok."

Pokud nepostoupí, měl by Vergne dál závod pro Toro Rosso. Za klíčové považuje, aby si Red Bull nevybral Räikkönena. Protože pokud zvolí Ricciarda, může ho kdykoliv vyměnit za Vergne. S Finem by hýbat nemohl.

"Moje budoucnost ve formuli 1 je jistá, alespoň pro příští rok," ujistil Vergne. "V roce 2014 bude Toro Rosso dobrým týmem, budu moci ukázat, co ve mně je. Vím, co dokážu, a vím, že jsem to mohl předvést jen ve dvou závodech, v Monaku a Montrealu."

"Ale hlavně doufám, že si vyberou Ricciarda a ne Räikkönena, protože tak bych věděl, že pořád mám šanci. Když se obecně podíváme na vystupování lidí po mém návratu z Kanady, všichni mě viděli na místě Webbera, ale nakonec ne. Všechno se může ještě změnit, dokonce i poté, co padne rozhodnutí. Tedy pouze pokud si nevyberou Räikkönena."

Další článek: Kaltenbornová varuje: Víc než 20 závodů by bylo kontraproduktivní

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.