Vergne: Formule E by pro Hamiltona byla logickým krokem

Podle dvojnásobného šampiona formule E Jeana-Érica Vergneho by bylo logické, kdyby do série elektrických monopostů v budoucnu přešel také Lewis Hamilton. Francouz tak reaguje na nedávné Hamiltonovo vyjádření o ekologii a ochraně klimatu. Tato témata jsou součástí filozofie formule E.
Vergne: Formule E by pro Hamiltona byla logickým krokem

Ve svém příspěvku na instagramu v tomto týdnu Lewis Hamilton apeloval na své fanoušky, které nabádal k větší péči o životní prostředí a globální klima. Podle pětinásobného mistra světa formule 1 může každý zmenšit svůj dopad na planetu, a to prý na příklad změnou svého jídelníčku. Sám Hamilton propaguje veganství.

Na Hamiltonova slova zareagoval úřadující šampion formule E Jean-Éric Vergne z týmu DS Techeetah, který s Britem musí „kompletně souhlasit“.

„Upřímně, ještě před dvěma lety bych nesouhlasil. Dnes mám ale o těchto věcech větší povědomí, a to i díky lidem, jako je on (Hamilton) a také díky velkému množství dalších sportovců z celého světa, kteří říkají to samé,“ řekl Vergne pro motorsport.com.

V testech formule E bylo nejrychlejší BMW a Maximilian Günther

V testech formule E bylo nejrychlejší BMW a Maximilian Günther

„Stoprocentně s Lewisem souhlasím a chci dosáhnout ještě větších úspěchů ve formuli E. Chci se k němu (Hamiltonovi) přidat a ukázat, že není jediným závodníkem, který prezentuje své názory.“

„Hamilton dokonce prodal svůj soukromý tryskáč. Je si velmi vědom problémů, kterým jako lidské bytosti čelíme. Pravděpodobně čelí kritice za to, že závodí s vozem se spalovacím motorem ve sportu, který produkuje mnohem větší hodnoty emisí, než kterékoliv jiné sportovní odvětví na zemi,“ řekl Francouz, který kromě formule E závodí také v evropské Le Mans Series pro tým G-Drive Racing.

„Proto si myslím, že by pro něj bylo logické přejít do formule E. Díky tomu by toho dělal více, než toho dělá v roli pouhého závodního jezdce. Stal by se něčím víc, než jen nejlepším jezdcem všech dob. Dokázal by totiž měnit mentalitu lidí a inspiroval by mladé generace,“ věří v možný Hamiltonův vliv Jean-Éric Vergne.

„Mladá generace totiž potřebuje vyrůstat s věcmi, které je my můžeme učit. To je to, co dělá Lewis.“

Wolff by byl rád, kdyby si Hamilton vyzkoušel vůz formule E

Wolff by byl rád, kdyby si Hamilton vyzkoušel vůz formule E

V budoucí angažmá Lewise Hamiltona ve formuli E možná doufá také Toto Wolff. V debutové sezóně v elektrickém šampionátu budou za „stříbrné šípy“ závodit Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries.

Foto: Formula E

Další článek: Vettel chválí Mercedes za perfekcionismus

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen