Vergne: Formule E by pro Hamiltona byla logickým krokem

Podle dvojnásobného šampiona formule E Jeana-Érica Vergneho by bylo logické, kdyby do série elektrických monopostů v budoucnu přešel také Lewis Hamilton. Francouz tak reaguje na nedávné Hamiltonovo vyjádření o ekologii a ochraně klimatu. Tato témata jsou součástí filozofie formule E.
Vergne: Formule E by pro Hamiltona byla logickým krokem

Ve svém příspěvku na instagramu v tomto týdnu Lewis Hamilton apeloval na své fanoušky, které nabádal k větší péči o životní prostředí a globální klima. Podle pětinásobného mistra světa formule 1 může každý zmenšit svůj dopad na planetu, a to prý na příklad změnou svého jídelníčku. Sám Hamilton propaguje veganství.

Na Hamiltonova slova zareagoval úřadující šampion formule E Jean-Éric Vergne z týmu DS Techeetah, který s Britem musí „kompletně souhlasit“.

„Upřímně, ještě před dvěma lety bych nesouhlasil. Dnes mám ale o těchto věcech větší povědomí, a to i díky lidem, jako je on (Hamilton) a také díky velkému množství dalších sportovců z celého světa, kteří říkají to samé,“ řekl Vergne pro motorsport.com.

V testech formule E bylo nejrychlejší BMW a Maximilian Günther

V testech formule E bylo nejrychlejší BMW a Maximilian Günther

„Stoprocentně s Lewisem souhlasím a chci dosáhnout ještě větších úspěchů ve formuli E. Chci se k němu (Hamiltonovi) přidat a ukázat, že není jediným závodníkem, který prezentuje své názory.“

„Hamilton dokonce prodal svůj soukromý tryskáč. Je si velmi vědom problémů, kterým jako lidské bytosti čelíme. Pravděpodobně čelí kritice za to, že závodí s vozem se spalovacím motorem ve sportu, který produkuje mnohem větší hodnoty emisí, než kterékoliv jiné sportovní odvětví na zemi,“ řekl Francouz, který kromě formule E závodí také v evropské Le Mans Series pro tým G-Drive Racing.

„Proto si myslím, že by pro něj bylo logické přejít do formule E. Díky tomu by toho dělal více, než toho dělá v roli pouhého závodního jezdce. Stal by se něčím víc, než jen nejlepším jezdcem všech dob. Dokázal by totiž měnit mentalitu lidí a inspiroval by mladé generace,“ věří v možný Hamiltonův vliv Jean-Éric Vergne.

„Mladá generace totiž potřebuje vyrůstat s věcmi, které je my můžeme učit. To je to, co dělá Lewis.“

Wolff by byl rád, kdyby si Hamilton vyzkoušel vůz formule E

Wolff by byl rád, kdyby si Hamilton vyzkoušel vůz formule E

V budoucí angažmá Lewise Hamiltona ve formuli E možná doufá také Toto Wolff. V debutové sezóně v elektrickém šampionátu budou za „stříbrné šípy“ závodit Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries.

Foto: Formula E

Další článek: Vettel chválí Mercedes za perfekcionismus

18:13 | Incident mezi Pérzem a Grosjeanem bez trestu....
17:20 | Pérez a Grosjean předvoláni před sportovní komisaře kvůli incidentu v posledním tréninku.
15:22 | Nové pneumatiky, jedno rychlé kolo. Podle Norrise kvalifikace maskují problémy McLarenu. V kvalifikacích je to dobré, závodní tempo je ale na úrovni Renaultu a Racing Pointu.
10:08 | Podle nového znění sportovních pravidel 2020 (zde: odkaz ) bude moci jezdec použít v sezóně 3 MGU-K (dnes jsou to 2).

GP Brazílie 2019

Pátek 15. listopadu 2019
1. trénink Albon (1:16.142, mokro)
2. trénink Vettel (1:09.217)
Sobota 16. listopadu 2019
3. trénink Hamilton (1:08.320)
Kvalifikace Verstappen (1:07.508)
Neděle 17. listopadu 2019
Závod 18.10