Vergne doufá, že by do Red Bullu Racing mohl postoupit už příští rok

Cílem Jean-Erica Vergneho pro letošní sezónu nejsou jen dobré výsledky, ale také zapůsobení na vedení Red Bullu, aby mohl postoupit do hlavní stáje.
Vergne doufá, že by do Red Bullu Racing mohl postoupit už příští rok

Vergne loni debutoval u týmu Toro Rosso a letos s ním pokračuje. Věří, že by mohl dosahovat lepších výsledků, a to už proto, že mají ve Faenze nového technického ředitele a nový směr.

"Mým cílem pro letošek samozřejmě bude získat co nejvíc bodů v závislosti na tom, co nám dovolí auto. Pokud nám umožní stupně vítězů, bylo by to fantastické," řekl pro Auto Plus. "Dalším cílem samozřejmě je porazit mého týmového kolegu (Ricciarda) a postoupit do Red Bullu, proč ne."

Francouzský jezdec má v hledáčku místo Marka Webbera. U Australana sice není zřejmé, kdy jeho kariéra skončí, ale Red Bull se netají tím, že by to nemělo dlouho trvat.

"Myslím si, že to možné je," řekl ke svému postupu Vergne. "Sebastian Vettel si tudy prošel, s Torem Rossem dokázal dobré věci, vyhrál závod. Přišel k Red Bullu a vyhrál tři tituly. Myslím, že u Tora Rossa mám teď všechny karty ve svých rukou, aby se mi podařilo to samé."

Další článek: Pic zkušeného kolegu už nepotřebuje, míní Panis