Vergne dostal nabídku závodit v roce 2019 ve formuli 1

Bývalého pilota Toro Rosso Jeana-Érica Vergne kontaktoval jeden z týmů formule 1 s nabídkou závodní sedačky pro příští sezónu.
Vergne dostal nabídku závodit v roce 2019 ve formuli 1

28letý Francouz závodil ve formuli 1 za Toro Rosso v letech 2012 až 2014. Následně byl vyřazen z programu Red Bullu a přesunul se do šampionátu elektrické formule E.

V sezóně 2017-2018 získal Vergne ve formuli E svůj první titul, když pro tým Techeetah získal čtyři vítězství. Vergne nyní přiznal, že dostal nabídky od několika týmů a jednou z nich byla i závodní sedačka ve formuli 1.

„Je zajímavé, jak se svět motorsportu mění. Když trochu změníte své myšlení a způsob své práce, tak okamžitě vidíte výsledky. Vidíte to na výsledcích, na tom, jak se na vás lidé dívají a jak s vámi mluví. Když začnete reprezentovat značku, změní to spoustu věcí. Nemyslím si, že by mi před třemi lety volal někdo z F1 a řekl: 'Hele, máš smlouvu na příští sezónu?' Je to skvělé,“ řekl Vergne, který ale neupřesnil, který konkrétní tým F1 jej oslovil.

„Tohle je na formuli E dobré. S naším týmem je to jako by ve formuli 1 vyhrála Marussia. Ve F1 by to bylo nemožné. Možná se to ale může změnit. Možná se některé týmy dokáží zlepšit a znovu začít bojovat o vítězství. To je něco, o co bych měl zájem, kdybych měl další novou a velkou výzvu. Tentokrát si myslím, že mám vše potřebné k tomu, abych ve F1 odvedl dobrou práci.“

„Kdyby přišla dobrá nabídka, zvážil bych ji.“

Vergne si programem Red Bullu procházel spolu s Danielem Ricciardem. Oba spolu závodili v letech 2012 a 2013 za Toro Rosso. A zatímco Ricciardo přestoupil do Red Bullu a získal s ním již několik vítězství, Vergne musel po sezóně 2014 uvolnit sedačku Carlosi Sainzovi Jr. a Maxi Verstappenovi, kteří přišli do formule 1.

„Já jsem šťastný tam, kde jsem. Nejsem naštvaný. Vidím svého bývalého týmového kolegu Daniela vyhrávat závody. Byl jsem v Monaku a měl jsem z něj velkou radost, když vyhrál. Mohl bych být naštvaný a říkat: 'Já toho kluka porážel, byl jsem mu blízko, a on teď vyhrává, má smlouvu a budoucnost',“ řekl Vergne.

„Nejsem vůbec naštvaný. Jsem velmi spokojen s tím, co mám. Myslím, že vše se děje z nějakého důvodu. Kdo ví kde on bude za deset let a kde za deset let budu já? Ne, nejsem zklamaný. Poučil jsem se ze svých chyb. Poučil jsem se ze špatných věcí, které se staly, a jsem ve skutečnosti vděčný za to, co se mi stalo. Kdyby teď ale přišla dobrá příležitost z formule 1, tak bych ji zvažoval.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Diskuze (42) Další článek: Kubica adaptoval svůj jezdecký styl silnější levé ruce