Vergne bude v Abú Zabí testovat pro Red Bull

Jean-Eric Vergne přidá k účasti ve volných trénincích tři dny testů v mistrovském monopostu Red Bull RB7 po závodě na Yas Marině.
Vergne bude v Abú Zabí testovat pro Red Bull

Vergne debutoval ve formuli 1 v Koreji, když mu Toro Rosso dalo k dispozici vůz v prvním volném tréninku. Do konce sezóny se takto sveze ještě v trénincích v Abú Zabí a Brazílii.

Red Bull dnes oznámil, že dá Vergnemu příležitost také v testech mladých talentů, které se uskuteční od 15. do 17. listopadu v Abú Zabí. A to přímo v letošním mistrovském monopostu RB7.

"Trať už znám a ve voze formule 1 jsem už nějaký čas letos strávil, což mi pomůže," komentoval francouzský pilot. "Jsem velmi šťastný, že mi Red Bull Racing dal tuto příležitost. Bude to pro mě velká zkušenost a řídit nejlepší vůz formule 1 je úžasné."

Jedenadvacetiletý Vergne je součástí programu pro mladé jezdce Red Bullu od roku 2007. Letos získal druhé místo ve formuli Renault 3,5, loni vyhrál britskou formuli 3.

Diskuze (10) Další článek: U tří závodů příští sezóny visí otazníky
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen