Vergne bude příští rok pokračovat v týmu Toro Rosso, věří Tost

Vergnův šéf Franz Tost je přesvědčený, že nepostup do Red Bullu Racing neznamená pro Francouze konec kariéry ve formuli 1.
Vergne bude příští rok pokračovat v týmu Toro Rosso, věří Tost

Vedení Red Bullu zopakovalo, že je pro Vergne příliš brzy na přestup do hlavní stáje. O svou budoucnost se ale francouzský pilot bát nemusí.

"Jsem přesvědčený, že Jean-Eric Vergne bude příští rok závodit pro Toro Rosso," prohlásil šéf stáje Tost. "Nesmíme zapomínat, že Jean-Eric přišel do formule 1 později, a proto Red Bull Racing zvažuje, že příští rok nasadí Daniela Ricciarda."

"Je to prostě proto, že je zkušenější, v první polovině sezóny předvedl velmi dobré výkony, ale Jean-Eric mu byl blízko. Není to tak, že by byl Jean-Eric vyhozen z týmu. Co se mých úvah týče, příští rok zůstane u Tora Rossa."

I když všechny strany tvrdí, že si Red Bull zatím nevybral mezi Räikkönenem a Ricciardem, vyjádření některých aktérů vyvolávají dojem, že Webberovu sedačku získá Australan. Pokud se tak stane, bude si Toro Rosso muset hledat náhradu.

"Uvidíme. Probereme to s Red Bullem. Pokud tu bude jezdec z programu Red Bullu, vezmeme ho. A pokud ne, podíváme se kolem. Myslím, že teď je v programu Red Bullu několik talentovaných jezdců," dodal Tost.

Pokud Ricciardo skutečně povýší, za favorita na jeho místo je považován Antonio Felix da Costa.

Další článek: Ferrari se zatím nedaří vyřešit problémy s aerodynamickým tunelem