Vergne bude příští rok pokračovat v týmu Toro Rosso, věří Tost

Vergnův šéf Franz Tost je přesvědčený, že nepostup do Red Bullu Racing neznamená pro Francouze konec kariéry ve formuli 1.
Vergne bude příští rok pokračovat v týmu Toro Rosso, věří Tost

Vedení Red Bullu zopakovalo, že je pro Vergne příliš brzy na přestup do hlavní stáje. O svou budoucnost se ale francouzský pilot bát nemusí.

"Jsem přesvědčený, že Jean-Eric Vergne bude příští rok závodit pro Toro Rosso," prohlásil šéf stáje Tost. "Nesmíme zapomínat, že Jean-Eric přišel do formule 1 později, a proto Red Bull Racing zvažuje, že příští rok nasadí Daniela Ricciarda."

"Je to prostě proto, že je zkušenější, v první polovině sezóny předvedl velmi dobré výkony, ale Jean-Eric mu byl blízko. Není to tak, že by byl Jean-Eric vyhozen z týmu. Co se mých úvah týče, příští rok zůstane u Tora Rossa."

I když všechny strany tvrdí, že si Red Bull zatím nevybral mezi Räikkönenem a Ricciardem, vyjádření některých aktérů vyvolávají dojem, že Webberovu sedačku získá Australan. Pokud se tak stane, bude si Toro Rosso muset hledat náhradu.

"Uvidíme. Probereme to s Red Bullem. Pokud tu bude jezdec z programu Red Bullu, vezmeme ho. A pokud ne, podíváme se kolem. Myslím, že teď je v programu Red Bullu několik talentovaných jezdců," dodal Tost.

Pokud Ricciardo skutečně povýší, za favorita na jeho místo je považován Antonio Felix da Costa.

Další článek: Ferrari se zatím nedaří vyřešit problémy s aerodynamickým tunelem

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10