Vergne a Gutiérrez jsou mezi kandidáty, říká Haas

Rezervní jezdci Ferrari Jean-Éric Vergne a Esteban Gutiérrez jsou mezi kandidáty na sedačku u týmu Haas v roce 2016. Potvrdil to sám majitel týmu Gene Haas.
Vergne a Gutiérrez jsou mezi kandidáty, říká Haas

Šéf týmu Gunther Steiner by do svých řad rád přivedl jezdce, kteří mají alespoň dva roky zkušeností ve Formuli 1, což oba piloti splňují.

A zatímco podle Haase jsou oba "možnými kandidáty" vzhledem k jejich propojení s Ferrari, které z technického pohledu spolupracuje s týmem Haas, Američan říká, že seznam kandidátů se pravděpodobně rozroste vzhledem k tomu, jak se bude vyvíjet trh s jezdci.

„Máme seznam jezdců, o které máme zájem, v nadcházejících měsících nastane u (současných) týmů mnoho přesunů a my budeme muset počkat, abychom zjistili, kdo se zajímá o náš projekt,” řekl.

„Dvěma z nich jsou rezervní jezdci Ferrari, takže oni jsou rozhodně možnými kandidáty.”

Ve spojitosti s týmem Haas bylo skloňováno také jméno Nica Hülkenberga, na což Haas řekl: „Je jezdcem jiného týmu, takže jeho šance závodit pro nás závisí na jeho pozici v jeho týmu.”

„Kdokoliv, kdo v tuto chvíli závodí ve Formuli 1, je rozhodně někým, o koho bychom měli zájem, kdyby se stal volným jezdcem.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Button: Když spíte víc než 8 hodin, můžete ztloustnout