Verdikt FIA: Dvoupatrové difuzory jsou v souladu s pravidly

Konkurence má co dohánět.
Mezinárodní odvolací soud FIA rozhodl, že dvoupatrové difuzory používané týmy Brawn GP, Toyota a Williams jsou v souladu s pravidly.

"Mezinárodní odvolací soud se rozhodl zamítnout odvolání podaná proti rozhodnutím s čísly 16 a 24, která učinili stewardi 26. března 2009 během GP Austrálie ve vztahu k šampionátu FIA formule 1 2009."

"Na základě předložených argumentů a důkazů soud dospěl k závěru, že stewardi správně shledali inkriminované vozy v souladu s pravidly," uvedla FIA ve svém prohlášení.

Opačný názor měly týmy Ferrari, Red Bull Racing, Renault a BMW Sauber, které proti dvoupatrovým difuzorům protestovaly v Austrálii a Malajsii. Stewardi jejich protesty zamítly a týmy se odvolaly.

Odvolací soud tedy potvrdil názor stewardů, týmy Brawn GP, Toyota a Williams si své difuzory můžou ponechat. Pro konkurenci to znamená, že musí co nejrychleji dokončit vývoj podobných řešení, aby se mohla vrátit do boje o přední příčky.
Další článek: Pneumatiky jsou v současnosti méně důležité než aerodynamika

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.