Věř svému talentu, radí Verstappenovi Pérez

Sergio Pérez se domnívá, že by měl Max Verstappen spíše věřit svému talentu, než aby se staral o to, jak media vnímají jeho věk.
Věř svému talentu, radí Verstappenovi Pérez

Verstappenův přestup do formule 1 po jedné sezóně strávené ve formuli 3 kritizovala řada osobností F1. Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve to popsal jako "nejhorší věc pro F1". Reagovala na to také FIA, která pro příští sezóny zavedla pravidlo, že pilotovi F1 musí být minimálně 18 let. Verstappen bude v královně motorsportu debutovat v 17 letech.

„Red Bull v něm viděl někoho výjimečného,” řekl o Verstappenovi Pérez. „Slyšel jsem o něm opravdu dobré věci, takže bude zajímavé sledovat, jak se tak skvělý mladík popere se vším tím tlakem. Přepisuje dějiny. Ten kluk musí být opravdu výjimečný, protože láme rekord.”

„Když jste dost dobří, Red Bull k vám má důvěru a pošle vás závodit, tak proč ne? Je to dobré pro sport a pro fanoušky.”

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Villeneuve: angažování mladého Verstappena je pohroma  

Pérez na příkladech z minulých let uvedl, že brzký vstup do F1 nemusí Verstappena zastavit v raketovém postupu vzhůru.

„Do F1 není přímá cesta. Mohli jste vidět spoustu jezdců, například Kimiho (Räikkönena), po jednom roce ani ne ve F3, ale ve formuli Renault, naskočil přímo do F1.”

„Media jsou vnější prvek, když se ale naučíte něco o strategiích, pneumatikách, rozdílech v množství paliva v průběhu víkendu, tak jsou to zkušenosti, které vám F3 nedá. Je tu pár věcí (na naučení), ale když jste dost dobří, tak se s nimi poperete.”

Sám Pérez strávil dvě sezóny v britské F3, než na dva roky přestoupil do GP2 a následně v roce 2011 v 21 letech do F1. Mexičan věří, že strávit pár sezón v juniorských formulových sériích mu pomohlo.

„V sedmnácti jsem vyhrál F3, když se ale zpětně podívám, bylo pro mě dobré, že jsem strávil čas i ve větších autech jako GP2.”

„Naučil jsem se toho hodně o strategii, zastávkách v boxech, zároveň jsem ale nebyl nějak spojen s týmem F1. To vám pomůže formuli 1 pochopit.”

Další článek: Sutil: Situace s platícími jezdci se vymkla kontrole

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10