Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

Sponzorství Williamsu se ve Venezuele stalo součástí vnitropolitického boje a kongresman Carlos Ramos opakovaně žádá Williams o poskytnutí sponzorské smlouvy s PDVSA.
Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

Venezuelská ropná společnost PDVSA sponzoruje Williams od příchodu Pastora Maldonada, její roční příspěvek je odhadován na 20 až 30 miliónů dolarů.

Jelikož je PDVSA státní společnost, musí její větší smlouvy schvalovat venezuelský Kongres, alespoň to tvrdí jeho člen Carlos Ramos, jenž je v opozici vůči vládnoucímu Hugovi Chavezovi. Ramos požádal Williams, ať mu poskytne kopii sponzorské smlouvy, což britský tým s odvoláním na obchodní tajemství odmítl.

Ramos se s takovou reakcí nespokojil a napsal Williamsu nový dopis, z něhož ovšem vyplynulo, že kauzu sponzorství využívá k vnitropolitickému boji proti vládě. V jeho textu se objevilo několik ideologicky zabarvených frází, takže celou tuto kauzu je nutné brát s jistou rezervou.

Ramos opakovaně vyzval Williams, aby smlouvu s PDVSA předložil, a oznámil, že udělá vše proto, aby peníze venezuelských daňových poplatníků nebyly utráceny neefektivním způsobem na přežití jednoho týmu formule 1.

Za současného rozložení politických sil ale nelze očekávat, že by došlo ke zrušení smlouvy. Volby budou ve Venezuele příští rok a Williams se zřejmě stal jejich nechtěnou součástí.

Diskuze (18) Další článek: Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00