Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

Sponzorství Williamsu se ve Venezuele stalo součástí vnitropolitického boje a kongresman Carlos Ramos opakovaně žádá Williams o poskytnutí sponzorské smlouvy s PDVSA.
Venezuelský kongresman Ramos stále tlačí na Williams kvůli PDVSA

Venezuelská ropná společnost PDVSA sponzoruje Williams od příchodu Pastora Maldonada, její roční příspěvek je odhadován na 20 až 30 miliónů dolarů.

Jelikož je PDVSA státní společnost, musí její větší smlouvy schvalovat venezuelský Kongres, alespoň to tvrdí jeho člen Carlos Ramos, jenž je v opozici vůči vládnoucímu Hugovi Chavezovi. Ramos požádal Williams, ať mu poskytne kopii sponzorské smlouvy, což britský tým s odvoláním na obchodní tajemství odmítl.

Ramos se s takovou reakcí nespokojil a napsal Williamsu nový dopis, z něhož ovšem vyplynulo, že kauzu sponzorství využívá k vnitropolitickému boji proti vládě. V jeho textu se objevilo několik ideologicky zabarvených frází, takže celou tuto kauzu je nutné brát s jistou rezervou.

Ramos opakovaně vyzval Williams, aby smlouvu s PDVSA předložil, a oznámil, že udělá vše proto, aby peníze venezuelských daňových poplatníků nebyly utráceny neefektivním způsobem na přežití jednoho týmu formule 1.

Za současného rozložení politických sil ale nelze očekávat, že by došlo ke zrušení smlouvy. Volby budou ve Venezuele příští rok a Williams se zřejmě stal jejich nechtěnou součástí.

Další článek: Mám více možností pro setrvání ve F1, říká Sutil

9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10