Venezuelou otřásá skandál s financováním motorsportu

Venezuelská vláda zmrazila financování všech zahraničních aktivit v motorsportu, protože přišla na rozsáhlé podvody. Zatím není zřejmé, jestli se to týká i Pastora Maldonada.
Venezuelou otřásá skandál s financováním motorsportu

Venezuelský bolívar není coby měna volně obchodovatelný, a tak sportovci, kteří potřebují americké dolary, musí žádat o peníze příslušnou vládní agenturu. A ministryně sportu Alejandra Benítezová objevila v tomto financování velké podvody.

Benítezová uvedla, že docházelo k čerpání dolarů na fiktivní nebo předražené aktivity, přičemž v 60 případech došlo k falšování jejího podpisu. Konkrétní aktéry neuvedla, ale například jezdec IndyCar E. J. Viso odvolal svoji účast v posledním závodě oficiálně proto, že je nemocný. Jeho hlavním sponzorem je ropná společnost PDVSA.

Ta sponzoruje i Pastora Maldonada, za nějž platí Williamsu kolem 40 miliónů dolarů ročně. V tuto chvíli není možné zjistit, zda pilot Williamsu patří mezi podezřelé, ale venezuelská vláda v každém případě dočasně zmrazila přidělování peněz všem jezdcům a jezdkyním motorsportu, kteří soutěží v zahraničí.

Benítezová dodala, že 98 procent rozpočtu ministerstva sportu na zahraniční aktivity jde právě do motorsportu.

Další článek: Delší rozvor se Lotusu osvědčil, nové vývojové postupy mají výsledky

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00