Velký provoz mě stál stupně vítězů, říká Massa

Jediný zástupce Williamsu ve Velké ceně Austrálie dojel na čtvrté pozici.
Velký provoz mě stál stupně vítězů, říká Massa

Felipe Massa věří, že ztratil svou šanci na umístění na stupních vítězů ve velkém provozu, kde se ocitl po své zastávce v boxech.

Massa v průběhu prvního stintu jezdil na třetí pozici, po své zastávce se však na trať vrátil až za Danielem Ricciardem z Red Bullu, zatímco Sebastian Vettel zůstal ještě pár kol na trati.

Když do boxů ale zajel i pilot Ferrari, dostal se rovněž před Massu. Oba pak zůstali ve stejném pořadí až do cíle závodu.

„Myslím, že ano,“ řekl Massa na dotaz, zda byly stupně vítězů dnes pro Williams na dosah.

„Bylo možné bojovat o třetí místo, po zastávce jsem ale vyjel za pomalejším vozem a možná to kolo způsobilo ten rozdíl, který byl mezi mnou a Sebastianem, bylo nepříjemné vidět ho před sebou.“

Massa je nicméně se čtvrtým místem spokojen. V loňském roce byl vyřazen už v první zatáčce poté, co jej sestřelil Kamuj Kobajaši na caterhamu. „Musíme si vzít ta pozitiva a to byl zejména dobrý start v porovnání s loňským rokem. Víme, že Ferrari je konkurenceschopné, musíme však stále tlačit,“ dodal Brazilec.

Valtteri Bottas vinou bolesti zad, která se začala projevovat ve včerejší kvalifikaci, do úvodního závodu sezóny nenastoupil.

„Vždy je obtížné závodit pouze s 50% výzbroje, takže dnešek byl jen o tom mít co nejmenší ztráty v Poháru konstruktérů. Dokázali jsme přitom získat jen o pár bodů méně než Ferrari, což je slušný výsledek. Rozhodli jsme se zajet do boxů dříve, protože Vettel byl o kousek rychlejší než my, bohužel se to ale nevyplatilo,“ dodal Rob Smedley.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo