Velký podíl na zlepšení Ferrari máme my, říká Shell

Shell, který je dlouhodobě partnerem Ferrari, tvrdí, že letos pomohl zrychlit rudé vozy o 0,5 sekundy na kolo.
Velký podíl na zlepšení Ferrari máme my, říká Shell

Shell v tiskové zprávě odhadl, že pod zlepšením Ferrari jsou podepsáni také jeho lidé. Konkrétní přínos má být 0,5 sekundy na kolo.

„Našim plánem pro rok 2015 bylo vždy přijmout při vývoji závodního paliva agresivnější strategii než v předešlých letech. Aplikovali jsme své poznatky z roku 2014, roku nové a inovativní hybridní technologie do našeho závodního paliva pro rok 2015. Vyrobili jsme pět nových silných směsí,“ vysvětluje Guy Lovett, manažér Shellu pro inovace.

„Rok 2015 byl pro Ferrari skutečně pozitivní,“ řekl James Allison. „Udělali jsme ve výkonu velký pokrok a to zejména s pohonnou jednotkou. Značné zlepšení Shellu opravdu přispívá k našemu vlastnímu zlepšení na závodní dráze a také to pomáhá ve zlepšení spolehlivosti.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli bude možná testovat s deset let starým vozem

10:25 | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.
12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
21. ledna | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).