Velký návrat. Juan Manuel Correa bude jezdit ve F3 za tým ART

Americký jezdec se po nehodě ve Spa 2019 vrací za volant formule. V letošní sezóně bude jezdit za tým ART.
Foto: ART Grand Prix 
Velký návrat. Juan Manuel Correa bude jezdit ve F3 za tým ART | Foto: ART Grand Prix

V roce 2019 závodil Juan Manuel Correa ve formuli 2 za český tým Charouz. Během víkendu ve Spa narazil do vozu Anthoina Huberta.

Francouzský jezdec zraněním podlehl. Correa měl poraněnou nohu a pár dní po nehodě bojoval o život poté, co u něj byl diagnostikován ARDS (syndrom akutní dechové tísně). Postupně se dostal z nejhoršího, odmítl amputaci nohy a podrobil se několika operacím. Následně ho čekala náročná rehabilitace.

FIA uveřejnila závěry vyšetřování nehody, při které zemřel vloni Hubert

FIA uveřejnila závěry vyšetřování nehody, při které zemřel vloni Hubert

Correa se postupně vrátil za volant závodních vozů ale jen virtuálně. Nyní ho čeká návrat na skutečnou závodní trať – podepsal s týmem ART Grand Prix. 

Correa bude ve formuli 3 týmovým kolegou Frederia Vestiho a Alexandra Smoljara. 

„Jsem nesmírně šťastný, že jsem zpět po tom, co jsem prožil,“ řekl Correa. „Jsem velmi vděčný ART Grand Prix. To, že věří ve mě a v můj návrat pro mě hodně znamená. F3 je přechodný rok. Mým snem je i nadále dosáhnout F1 a tohle je první krok v mém návratu.“

Correa si uvědomuje, že ho čeká spousta práce. „Rok a půl jsem nejezdil v autě. Před námi je velká křivka učení. Vstupuji do této sezóny s otevřenou myslí, nebudu na sebe tlačit. Budu dělat maximum, budu dělat to, co miluji a už to je vítězství.“

Další článek: Haas nemůže kvůli koronaviru nastartovat motor Ferrari ve svém voze