Velkou cenu by chtělo pořádat i Las Vegas

Bernie Ecclestone přišel s dalším nápadem, kde by se mohl jet závod formule 1 - na světoznámém bulváru v Las Vegas.
Velkou cenu by chtělo pořádat i Las Vegas

Šéfovi formule 1 nevyšel jeho plán uspořádat závod v New Jersey, kde by kulisu závodu dělaly mrakodrapy na new yorském Manhattanu.

Místo toho se letos formule 1 vrátila do Rakouska, poprvé zavítala do Ruska, příští rok se znovu pojede v Mexiku a v roce 2016 bude premiéra závodu v ázerbájdžánském hlavním městě Baku. Svou vlastní velkou cenu by podle něj ale chtělo také Las Vegas.

„Ve Vegas řekli, že jsou připraveni a bylo by to samozřejmě na The Strip,” řekl Ecclestone pro The Independent. The Strip je 7,2 kilometru dlouhý úsek na South Las Vegas Boulevard, který je obklopen množstvím hotelových komplexů a kasín.

Ecclestone v Ázerbájdžánu představil okruh pro GP Evropy

Ecclestone v Ázerbájdžánu představil okruh pro GP Evropy

V největším městě Nevady se formule 1 už jela a to konkrétně na parkovišti u hotelu Caesars Palace v letech 1981 a 1982. Kvůli nezajímavému tvaru okruhu však tyto podniky nebyly příliš populární.

Las Vegas však podle Ecclestona není jediné, kde je o formuli 1 zájem. „Nakonec, je tady milion zemí, které by rády měly závod formule 1, ale nemohou si ho dovolit.”

Otázkou také zůstává, kolik závodů by tak následující sezóny F1 vůbec čítaly. Ecclestone na to má však odpověď: „Pravděpodobnější je, že i s Baku budeme mít více než 20 závodu, než abychom o nějaký podnik přišli.”

Další článek: Zakazuje někdo Bianchiho rodině, aby mluvila o nehodě?

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..