Velké problémy s pneumatikami má i Toyota, potvrdil Trulli

Jejich chování je nepředvídatelné.
Návrat hladkých pneumatik do formule 1 se neobešel bez komplikací, zejména v chladnějších podmínkách má mnoho týmů potíže s velkými výkyvy ve výkonnosti svých vozů. Patří mezi ně i Toyota, která nedokáže nikdy dopředu říct, jak se použité obutí zachová.

"Letos máme hodně potíží to předpovědět, během víkendu máme problémy s chováním pneumatik, jejich zahříváním a doposud nebyly moc konzistentní. Výkonnost je dobrá, ale občas jí neumíme na jednom nebo druhém voze vysvětlit," lamentoval Jarno Trulli.

Nejhorším letošním závodem byl z pohledu pneumatik podle Trulliho Silverstone. "Měl jsem neuvěřitelnou kvalifikaci a závod byl strašný. I když jsme bodovali, byl to velmi těžký závod, opravdu, opravdu špatný. Dokončil jsem mnohem hůře, než jsem měl. Začínáme kvůli tomu trochu šílet. Nerozumíme tomu. Víme, o kterou jde oblast, ale nedokážeme pochopit, proč máme problémy."

Podobně jsou na tom i ostatní týmy a ve snaze usnadnit jim práci s obutím rozhodl Bridgestone, že minimálně ve čtyřech následujících Grand Prix nabídne směsi, které spolu bezprostředně sousedí na škále tvrdosti. Rozdíly už tedy nebudou tak velké, což by mohlo potíže zmírnit.

"Všichni jsme si na to stěžovali a zbytek sezóny bude díky tomuto rozhodnutí Bridgestonu asi lepší. Ale jsem přesvědčen, že tohle nemůže být vysvětlení, protože když máte problém, tak obvykle během celého víkendu. Nemáte ho jen v jednom tréninku a v druhém ne, nebo nezmizí jen tak v závodě," konstatoval Trulli.

"Neviním z těch problémů Bridgestone. Ale určitě se dá říct, že výběr pneumatik doposud nebyl správný, co se nabídky týče."
Další článek: FIA financuje Todtovi kampaň, tvrdí Vatanen

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.