Velké nehody F1, ze kterých jezdci odešli po svých

Ačkoliv šlo o děsivé havárie, piloti zůstali nezraněni. Kdy stálo štěstí na jejich straně?
Velké nehody F1, ze kterých jezdci odešli po svých

Havárie Fernanda Alonsa v úvodním podniku letošní sezony zase jednou ukázala, jak bezpečné jsou současné vozy F1. Nejen že dvojnásobný mist světa z děsivě vypadající motanice při 240 km/h vyvázl nezraněn, ještě zamával fandům... Takový konec je samozřejmě vždy velkou úlevou. Jaké další podobné nehody se v minulosti staly?

Martin Brundle – 1996 Australská Velká cena

Martin Brundle dnes pracuje jako komentátor F1 a při přemetech Alonsa mohl mít jistý pocit déja vu. V úvodním podniku sezony před 20 lety totiž sám skončil v kotrmelcích po děsivě vypadající nehodě.

Stejně jako Fernando ale také on vyvázl nezraněn a hned sprintoval do boxů pro náhradní auto.

Fernando Alonso, Romain Grosjean a Lewis Hamilton – 2012 Belgická velká cena

První zatáčka ve Spa v roce 2012 přinesla opravdový chaos. Příčinou všeho byl Romain Grosjean, kterého Mark Webber pojmenoval „bláznem prvních kol“ a bylo proč, rodilý Švýcar se v roce 2012 skutečně činil a nehod měl na svém kontě nemálo. Žádná ale nebyla tak dramatická jako ta belgická.

Pilot Lotusu nejdřív kolidoval s Lewisem Hamiltonem a pak se svým autem ještě napálil do vozu Fernanda Alonsa, přičemž hlavu pilota minul jen o centimetry... Dodnes z toho běhá mráz po zádech.

Jacques Villeneuve a Riccardo Zonta – 1999 Belgická velká cena

V roce 1999 bylo třeba mít nervy ze železa, abys mohl projet Eau Rouge na plný plyn. Přesto se o to parťáci z týmu BAR Jacques Villeneuve a Riccardo Zontapokusili... Během kvalifiakce Villeneuve poslal své auto do bariéry v plné rychlosti ale ani to Zontu neodradilo od nebrždění. 

Přehled dalších nehod naleznete na redbull.cz

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Úspěch Haasu? Může za něj i jedna žena v zákulisí

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.