Velká italská párty? Imola navrhuje tři závody v Itálii v řadě

Ferrari testovalo v Mugellu, Alpha Tauri zase v Imole. Oba okruhy jsou na seznamu těch, které by mohly hostit další závod v září.
Velká italská párty? Imola navrhuje tři závody v Itálii v řadě

Ferrari jezdilo v Mugellu s vozem z roku 2018. AlphaTauri nasadila v Imole hned dva vozy – AT01 a STR13. S letošním vozem mohla stáj ujet v rámci filmovacího dne jen 100 km.

Oba okruhy jsou na seznamu těch, které by mohly hostit další závod formule 1 po Monze, která je na programu 6. září. Ale proč ne oba? Jelo by se v Monze, Mugellu a v Imole.

Foto: Ferrari testovalo v Mugellu s vozem z roku 2018

Foto: Ferrari testovalo v Mugellu s vozem z roku 2018

„Imola má F1 ve své DNA a na této trati se odehrála historie F1,“ řekl šéf okruhu Uberto Selvatico Estense. „Nesmíme na ni zapomenout a musíme být na ni právem hrdí.“

„Při pohledu do budoucna, s ohledem na místní ekonomiku v těchto vážných okamžicích krize, je našim cílem přivést Imolu letos zpět do této top kategorie.“

„Nejlogičtějším a nejvhodnějším řešením pro fanoušky F1 z celého světa by bylo využití okruhů s velkým mediálním dopadem, mezi které Imola určitě patří. A možná spolu s Monzou a Mugellem udělat legendární národní triple.“

Foto: Getty Images / Vladimír Rys

Další článek: Krásné ženy a formule 1

23:33 | Kevin Magnussen (resp. jeho vůz) obsadili v kvalifikaci na Daytonu skvělé čtvrté místo. Pole získal další bývalý jezdec F1 Felipe Nasr.
16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.