Velká cena Velké Británie je v ohrožení

V Silverstone si nemohou stěžovat na nedostatek zájmu. Z hlediska prodeje je to jedna z nejúspěšnějších nebo dokonce nejúspěšnější velká cena v kalendáři. Přesto i zde mají problém s financemi.
Velká cena Velké Británie je v ohrožení

Podle The Daily Telegraph má Silverstone smlouvu do roku 2026, ale ve smlouvě, kterou podepsal s Ecclestonem, je doložka, podle které může závod skončit již v příštím roce.

Jako vždy jsou za tím finance. Ecclestone chce za rok 16 milionů liber a tato částka každý rok stoupá o 5 procent. Silverstone přitom žije jen z prodeje lístků a dalších vlastních příjmů. Od státu nebo místní samosprávy nedostává nic.

„Mohu zaručit budoucnost? Ne, nemohu,“ řekl výkonný ředitel Patrick Allen. „Mohl bych přijít za panem Ecclestonem a říct mu, že jeho peníze jsou pro příštích deset let zabezpečeny? Ne, nemohl. Pokud by skončila smlouva, bylo by to smutné pro Silverstone, bylo by to smutné pro automobilové závody i pro Británii.“

V Silverstone navíc před pár lety proběhla rekonstrukce, která rozpočet zatěžuje dodnes.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Grosjean by rád jezdil za Ferrari

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10