Velká cena ve Skandinávii by byla úspěchem, věří Ericsson

Velká cena Skandinávie by byla obrovským úspěchem, pokud by se do této části světa vrátila formule 1, domnívá se švédský pilot Sauberu Marcus Ericsson.
Velká cena ve Skandinávii by byla úspěchem, věří Ericsson

Je to 37 let od chvíle, kdy se naposledy jel závod formule 1 ve Skandinávii, když se v roce 1978 konala na okruhu Anderstorp Velká cena Švédska.

V současném startovním poli jsou země Skandinávského poloostrova zastoupeny dvěma Finy Kimim Räikkönenem, Valtterim Bottasem a právě Ericssonem ze Švédska.

„Pro sport by bylo skvělé, kdybychom mohli mít závod v severní Evropě,“ řekl pro Autosport Ericsson.

„Máme tu (ve F1) Švédy, Finy a motorsport má ve Skandinávii velkou tradici, takže mít tam závod by bylo velmi, velmi dobré a myslím, že by se na něj přišla podívat spousta lidí.“

„Za současné situace, kdy pořádání závodu stojí velkou spoustu peněz, myslím, že země jako Švédsko by ty finance neměly. S jistotou ale vím, že by tam o závod byl velký zájem.“

Ericsson, který se ve F1 poprvé objevil v roce 2014 v barvách caterhamu, se stal prvním Švédem v královně motorsportu od Stefana Johanssona, který se zúčastnil Velké ceny Kanady v roce 1991.

„Podpora, kterou ve Švédsku mám, je úžasná,“ dodává Ericsson. „Předtím, než jsem přišel do F1, jsme tu neměli svého jezdce 23 let, takže tu podporu oceňuji.“

„Je to skvělé a já vidím, že tím, jak se zlepšují mé výsledky, tak mě začíná sledovat více lidí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Osud GP USA by měl být znám do konce února

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.