Velká cena Ruska je ohrožena (aktualizováno)

Několik měsíců před druhým závodem v Rusku se zdá, že ani tam nebude mít formule 1 na růžích ustláno. Letošní podnik je ohrožen.
Velká cena Ruska je ohrožena (aktualizováno)

Rusko na tom není z ekonomického hlediska úplně nejlépe. Je otázkou, do jaké míry za to mohou západní sankce, ale větším problémem bude zřejmě nízká cena ropy.

Podle ruských médií a německého Frankfurter Allgemeine Zeitung je letošní GP Ruska ohrožena. Pořadatelé zatím prodali jen 20 tisíc vstupenek, ale co je horší, formule 1 nemá moc fanoušků u místních úřadů.

Region Krasnodar se ústy současného guvernéra nechal slyšet, že pokud nedorazí peníze z Moskvy, nebude žádná formule 1. Mluvíme přitom o částce v přepočtu asi 1,8 miliardy korun.

Uprostřed krize má prý oblast jiné priority – například školy. „Nebudeme využívat naše regionální fondy pro formuli 1,“ řekl guvernér Veniamin Kondratiev.

Aktualizace

„Jsem si jistý, že ruská GP se bude konat v Soči v roce 2015 i v následujících letech,“ řekl pro Motorsport.com promotér závodu Sergej Vorobjev. „Všechny přípravné práce pro závod běží dál a nic se nezměnilo.“

Podle Motorsport.com nejsou peníze z Moskvy problém. Zaručil se za to přímo Vladimír Putin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottasův manažér i Ferrari popírají dohodu

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.