Velká cena Rakouska dostala zelenou od místní vlády

Podle rakouských médií tamní vláda dala zelenou pořádání dvou závodů formule 1 naplánovaných na 5. a 12. července.
Velká cena Rakouska dostala zelenou od místní vlády

Po týdnech jednání mezi F1, zástupci okruhu Red Bull Ring a místními úřady byl schválen bezpečnostní plán týkající se opatření, která mají být pro pořádání velké ceny F1 přijata v souvislosti s pandemií koronaviru.

Rakouský ministr zdravotnictví Rudi Anschober tento týden řekl, že vláda prakticky dokončila veškerá hodnocení. Konečné rozhodnutí podle něj ale mělo padnout „okamžitě po letnicích“.

Zdá se však, že se věci posunuly rychleji a schválení pořádání závodu formule 1 bylo vydáno jen pár dní předtím, než se F1 chystá zveřejnit plány pro evropskou část letošní sezóny.

Jezdci F1 plně podporují závody bez diváků, říká předseda jejich asociace Wurz

Jezdci F1 plně podporují závody bez diváků, říká předseda jejich asociace Wurz

Podle Die Motorprofis byla schválena bezpečnostní opatření pro dva závodní víkendy. V rámci konceptu se přitom překvapivě možná počítá i s omezeným množstvím diváků. Zatím nejsou známé všechny podrobnosti, podle všeho však bude povolena účast dalších 500 lidí.

Ředitel F1 pro oblast motorsportu Ross Brawn již dříve představil plány, podle kterých by se všichni účastníci závodu včetně veškerého personálu měli zcela izolovat od místních obyvatel, aby nevzniklo žádné riziko nákazy nemocí COVID-19.

Veškerý personál se proto na místo závodu dopraví charterovými lety přímo na vojenské letiště ležící v blízkosti Red Bull Ringu. Jakýkoliv účastník závodu formule 1 v Rakousku bude muset před vstupem do země projít testem na koronavirus.

ORF.at v sobotu informovala, že je potřeba ještě konečné rozhodnutí od Štýrského zdravotního ředitelství a okresní správy oblasti Murtal. Neočekává se však, že by tyto instituce uspořádání závodu bránily a byly proti.

Pokud oba závody v Rakousku proběhnou bez problémů, mohla by sezóna pokračovat už 19. července v Maďarsku.

Na začátek srpna jsou potom plánovány dva závody na britském Silverstonu. Formule 1 by však musela dostat výjimku z plánovaných opatření zahrnujících karanténu pro ty, kteří přicestují do Velké Británie.

Britská vláda by mohla grand prix udělit výjimku. Do jednání se měl vložit premiér

Britská vláda by mohla grand prix udělit výjimku. Do jednání se měl vložit premiér

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hvězdy formule 1 se chystají na virtuální Le Mans! Kdo se zúčastní slavného závodu?

20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
11:06 | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
20. září | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10