Velká cena Portugalska s portugalským jezdcem? Da Costa o to usiluje

Do kalendáře formule 1 se letos podívá také Portugalsko se svým okruhem v Algarve, který nedávno získal nejvyšší stupeň licence. Mohli bychom na trati vidět portugalského jezdce?
Foto: Formule E
Velká cena Portugalska s portugalským jezdcem? Da Costa o to usiluje  | Foto: Formule E

Velká cena Portugalska se pojede 25. října. Na startovním roštu žádný portugalský jezdec není a to už pořádně dlouho. Posledním Portugalcem byl Tiago Monteiro ve Velké ceně Brazílie 2006.

Monteiro nyní působí jako manažér Antónia Félixe da Costa, který nedávno oslavil 29. narozeniny ale především titul ve formuli E.

Podle webu The Race da Costa jedná s nejméně dvěma týmy F1 o účasti ve Velké ceně Portugalska. Jeho snahu má podporovat také samotná formule 1, pro kterou by to byl samozřejmě velký marketingový plus. 

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

Da Costa by se mohl zúčastnit pátečního tréninku nebo dokonce celého závodu. Uvidíme, jak moc je to reálné. Účast jezdce v prvním tréninku je sice běžná, ale u „nového“ okruhu se bude stálému jezdci hodit doslova každý kilometr na trati.

Da Costa by také potřeboval souhlas svého týmu DS Techeetah ve formuli E, ale sezóna elektrické formule nedávno skončila, takže v tomto by problém být nemusel.

Portugalský závodník má mnoho zkušeností. Závodil ve WEC, DTM, juniorských formulových sériích i zmíněné formuli E.

V minulosti testoval monopost F1, ale jsou to už hodně fousaté zkušenosti. V roce 2010 usedl do vozu Force Indie. O dva roky později se stal členem juniorského programu Red Bullu a testoval jejich monoposty. Dokonce se o něm uvažovalo do Toro Rosso, ale nakonec se prosadil Daniil Kvjat. 

Další článek: V prvním tréninku byl v Monze nejrychlejší Bottas. Verstappen boural

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen