Velká cena Německa se přesouvá do Hockenheimu

Velká cena Německa se letos odjede v Hockenheimu místo původně plánovaného Nürburgringu.
Velká cena Německa se přesouvá do Hockenheimu

Vloni se GP Německa jela v Hockenheimu, což s ohledem na střídání tratí znamená, že se letos mělo jet na Nürburgringu. Okruh ale nemá smlouvu, podle všeho se Ecclestonem nedohodl na ceně. Letos se tak pojede opět v Hockenheimu. Pro Reuters to uvedl Bernie Ecclestone. 

„Bude to v Hockenheimu, jednáme s nimi. V Nürburgringu to být nemůže, protože tam nikdo není,“ řekl Ecclestone.

„Máme s nimi smlouvu, budeme muset jen změnit roky smlouvy. Měli se střídat s Nürburgringem, takže jen odstraníme tohle.“

Okruh v březnu loňského roku koupila firma Capricorn, která se ale téměř ihned dostala do finančních potíží. Nyní Nürburgring ovládá ze dvou třetin ruský miliardář  Viktor Kharitonin a z jedné třetiny firma GetSpeed ​​GmbH. O koupi okruhu měl několikrát zájem i Bernie Ecclestone.

Evropská komise navíc prověřovala financování přestavby okruhu na zábavní park a zjistila, že dotace byly využity neoprávněně a musí být vráceny. 

Další článek: Nürburgring: F1 musí zůstat cenově dostupná

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.