Velká cena Německa je znovu v ohrožení

V kalendáři figuruje Hockenheim, podle dohody je však řada na Nürburgringu.
Velká cena Německa je znovu v ohrožení

Nad pořádáním Velké ceny Německa v sezóně 2017 znovu visí otazníky, šéf formule 1 Bernie Ecclestone potvrdil, že dosud není její setrvání v kalendáři pro příští rok jisté.

V rámci dohody o střídání pořadatelství měla být v nadcházejícím ročníku řada na Nürburgringu, v provizorním kalendáři se však s datem 30. července objevil Hockenheim. Ten však okamžitě oznámil, že závod bude hostit jen tehdy, bude-li to pro něj finančně schůdné. Situace je tedy zatím stejná jako v roce 2015, kdy Německo nakonec z kalendáře zmizelo.

„Zařazení Hockenheimringu se zdá být provizorní, jelikož není žádný nový stav vyjednávání a žádná dohoda pro rok 2017,“ sdělil tehdy mluvčí okruhu.

„Hockenheim má rozhodně zájem závod pořádat, pokud Nürburgring odmítne a podmínky budou dobré, což znamená, že pro Hockenheim-Ring GmbH tím nevznikne žádné finanční riziko.“

Klepněte pro větší obrázek

Ecclestone nyní potvrdil, že nic stále není dohodnuté.

„Ano, ještě nic není jisté,“ řekl. „Snažíme se, aby se jelo. Zdá se, že promotér nedokáže zajistit, aby to bylo finančně zvládnutelné. Nejsou schopni zaplatit poplatek, přičemž se jedná o velice snížený poplatek, který jsme pro ně připravili.

Není to fér, že by oni měli platit poplatek, který je výrazně nižší než to, co platí ostatní evropské okruhy. Snažíme se podržet všechny v Evropě na stejné výši.“

Ecclestone dodal: „Možná formuli 1 nechtějí. Ano, je to velice zvláštní, když se podíváte na jejich historii F1, mají několik mistrů světa a velice úspěšný tým. Nevím, co víc by mohli chtít.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciardo s Hornerem volají po přísnějším pohledu na zkracování trati

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen