Velká cena Německa je znovu v ohrožení

V kalendáři figuruje Hockenheim, podle dohody je však řada na Nürburgringu.
Velká cena Německa je znovu v ohrožení

Nad pořádáním Velké ceny Německa v sezóně 2017 znovu visí otazníky, šéf formule 1 Bernie Ecclestone potvrdil, že dosud není její setrvání v kalendáři pro příští rok jisté.

V rámci dohody o střídání pořadatelství měla být v nadcházejícím ročníku řada na Nürburgringu, v provizorním kalendáři se však s datem 30. července objevil Hockenheim. Ten však okamžitě oznámil, že závod bude hostit jen tehdy, bude-li to pro něj finančně schůdné. Situace je tedy zatím stejná jako v roce 2015, kdy Německo nakonec z kalendáře zmizelo.

„Zařazení Hockenheimringu se zdá být provizorní, jelikož není žádný nový stav vyjednávání a žádná dohoda pro rok 2017,“ sdělil tehdy mluvčí okruhu.

„Hockenheim má rozhodně zájem závod pořádat, pokud Nürburgring odmítne a podmínky budou dobré, což znamená, že pro Hockenheim-Ring GmbH tím nevznikne žádné finanční riziko.“

Klepněte pro větší obrázek

Ecclestone nyní potvrdil, že nic stále není dohodnuté.

„Ano, ještě nic není jisté,“ řekl. „Snažíme se, aby se jelo. Zdá se, že promotér nedokáže zajistit, aby to bylo finančně zvládnutelné. Nejsou schopni zaplatit poplatek, přičemž se jedná o velice snížený poplatek, který jsme pro ně připravili.

Není to fér, že by oni měli platit poplatek, který je výrazně nižší než to, co platí ostatní evropské okruhy. Snažíme se podržet všechny v Evropě na stejné výši.“

Ecclestone dodal: „Možná formuli 1 nechtějí. Ano, je to velice zvláštní, když se podíváte na jejich historii F1, mají několik mistrů světa a velice úspěšný tým. Nevím, co víc by mohli chtít.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (23) Další článek: Ricciardo s Hornerem volají po přísnějším pohledu na zkracování trati
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00