Velká cena Karibiku? Barranquilla jedná s F1 o uspořádání závodu

Do kalendáře formule 1 chce Kolumbie. Už za dva roky by mohla uspořádat Velkou cenu Karibiku.
Foto: Pixabay
Velká cena Karibiku? Barranquilla jedná s F1 o uspořádání závodu | Foto: Pixabay

Do kalendáře formule 1 se chce dostat kolumbijské město Barranquilla. Pokud se s královnou motorsportu dohodne, měl by se závod jet už v roce 2024 pod názvem Velká cena Karibiku.

„Můžeme říci, že proces probíhá velmi dobře. Před konečným rozhodnutím bylo dosaženo pokroku ve všech předchozích krocích. Už navštívili město a líbilo se jim,“ řekl starosta města Jaime Pumarejo pro Blu Radio.

Podle něj by byl jedním z klíčových bodů velké ceny boj proti změnám klimatu. Závod by se jel na částečně městské trati. Už byly identifikovány dvě varianty. 

„U jedné z trati je hlavním protagonistou řeka, u druhé ne, ale obě jsou v metropolitní oblasti Barranquilla. Doufáme, že pokud bude dokončeno vše, co chybí, mohli bychom mluvit o roce 2024 nebo 2025 a podepsali bychom na 10 let.“

V historii F1 jsme viděli tři kolumbijské jezdce. V 80. letech to byli Roberto Guerrero a Ricardo Londoño, i když druhý jmenovaný se zúčastnil jen GP Brazílie v roce 1981 a kvůli problémům s licencí nakonec nenastoupil ani do kvalifikace. Třetí jméno asi není potřeba představovat – z Kolumbie pochází Juan Pablo Montoya. Jeho syn už závodí v juniorských sériích. V nich najdeme také Tatianu Calderón, která rovněž pochází z Kolumbie. Letos odjela několik závodů ve F2 za tým Charouz Racing System.

Další článek: Jezdci se obávají hrbolatého okruhu v Singapuru

Témata článku: ,