Věk je nepodstatný, říká de Vries, který do F1 naplno vstupuje v 28 letech

Nyck de Vries se své šance ve formuli 1 sice dočkal později než mnoho dalších závodníků, podle nizozemského pilota je ale věk nepodstatný, když se vezmou do úvahy jeho zkušenosti, se kterými do F1 vstupuje.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Věk je nepodstatný, říká de Vries, který do F1 naplno vstupuje v 28 letech | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

De Vriesovi bude 28 let, když příští rok zahájí s týmem AlphaTauri svou první kompletní sezónu ve formuli 1.

Když v roce 2019 získal titul ve formuli 2, nevedla jeho cesta do formule 1, jako to bylo například v případě Charlese Leclerca, George Russella a Micka Schumachera.

Naopak, kvůli nedostatku volných míst musel stejně jako loňský šampion Oscar Piastri nebo letošní šampion Felipe Drugovich na svou příležitost počkat.

V podcastu F1 Beyond The Grid de Vries promluvil o dlouhém čekání na šanci ve F1.

„Každý si jde svou vlastní cestou, takže myslím, že můj věk a to, jak jsem se sem dostal, je irelevantní. Nakonec záleží na tom dostat příležitost ve správný čas,“ řekl de Vries.

„Pro mě osobně to samozřejmě byla jízda jako na horské dráze a připadá mi to dokonce tak nějak lepší dostat tu šanci teď.

„V určitých chvílích jsem dosažení svého snu považoval za méně pravděpodobné, ale zároveň jsem se toho nikdy nevzdal.“

Mercedes, který se o de Vriesovu kariéru stará, mu našel místo ve formuli E, kde strávil tři roky. V sezóně 2020-21 získal titul, kromě toho závodil ve vytrvalostních závodech FIA WEC.

První start ve F1 si připsal letos v Itálii, kdy na poslední chvíli u Williamsu zaskočil za Alexandera Albona a bez pořádné přípravy hned získal dva body za deváté místo.

„Monza byla velmi ohromující, zároveň si ale myslím, že moje vyspělost a zkušenosti mi pomohly zůstat nohama na zemi. Byla to skvělá zkušenost a jsem velmi vděčný za všechno, co se ten víkend stalo.“

Další článek: Hawkinsová: Novou ženskou závodní sérii lze brát jen pozitivně

Témata článku: ,