Vedle Glocka bude u Marussie závodit Chilton, potvrdil Fomenko

Prezident týmu Marussia Nikolaj Fomenko prozradil ještě před oficiální tiskovou zprávou, že se nástupcem Charlesa Pica stane Max Chilton.
Vedle Glocka bude u Marussie závodit Chilton, potvrdil Fomenko

Chiltonův nástup do závodní sedačky je u Marussie očekáván dlouhodobě, jen se čeká na oficiální potvrzení od týmu.

To sice zatím nepřišlo, ale Fomenko v rozhovoru pro Izvestiji otevřeně řekl, že týmovým kolegou Tima Glocka bude příští rok Max Chilton, čímž se jezdecká sestava ruské stáje uzavřela.

Chiltonovi pomohli k promoci britští sponzoři, údajně přispěli až 15 miliónů dolarů do týmové pokladny. A ta takové příspěvky hodně potřebuje, Fomenko si postěžoval, že má tým jen výdaje a žádné příjmy, přičemž zapochyboval o jeho dlouhodobé existenci.

Dodal však, že by určitě chtěl vydržet na startovním roštu alespoň do první GP Ruska v roce 2014.

Další článek: Sutilovi by záznam v trestním rejstříku v návratu do F1 nebránil

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.